21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Japonya Uçan Araba Testlerine Başlayacak

0 74 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Japonya Uçan Araba Testlerine Başlayacak

Bilim kurgu filmlerinde ve çizgi filmlerde gördüğümüz şeylerden bazıları gerçekleşti bazıları ise henüz çok uzağımızda. Ancak uçan araba fikri ise bunların içerisinde gerçekleştirmeye en yakın olduklarımızdan. Japonya uçan araba testlerine 2019 yılında başlamayı ve 2020 yılında da bu teknolojiyi artık hayata geçirmeyi hedefliyor.

Japonya uçan araçları ilk olarak bir şehir içi ulaşım aracı yerine daha çok özel işlerde kullanmayı düşünüyor. Kargo taşımacılığı ve kırsal alanlara yapılacak olan taşımacılık ilk kullanım alanlarından olacak. 2030 yılından itibaren ise şehirlerde standart bir ulaşım aracı olarak kullanılmaya başlanacak. Çalışırken çok düşük bir ses çıkarması beklenen araçlar için bazı mekanik standartlar ve sürücü olacaklar için ise bazı yeterlilik şartları belirlenecek.

japonya-ucan araba

Uçak üreticileri, havayolu şirketleri ve endüstri bakanlarının yer alacağı bir toplantıda bu plan sunulacak ve sene sonunda bu taslak planın resmi olarak onaylanması bekleniyor. Hükümet yetililerinden alınan bilgiye göre Tokyo Büyükşehir Yönetimi ve bazı bölgesel yönetimlerin test uçuşları için uygun olabilecek alan önerilerinde bulunduğu öğrenildi.

İlk etapta uzak adalar ve dağlık bölgeler için kullanılacak uçan araçların uçuş güzergahlarını ve iniş alanlarını ise hükümet belirleyecek.

#teknoZip’lendi

Japonya uçan araba testlerine 2019 yılında başlamayı ve 2020 yılında da bu teknolojiyi artık hayata geçirmeyi hedefliyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status