18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Marvel Comics’in kurucusu Stan Lee hayatını kaybetti

0 107 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Marvel Comics’in kurucusu Stan Lee hayatını kaybetti

Marvel’ın gerçek hayattaki süper kahramanı Stan Lee hayatını kaybetti. Örümcek Adam, X-Men, Thor, Demir Adam, Kara Panter ve The Fantastic Four gibi pek çok karakterin yaratıcısı olan Stan Lee 95 yaşındaydı.

stan-lee-marbel3

Marvel Comics’in efsaneleşen yazarı, editörü ve yayıncısı olan Stan Lee milyonlarca insanın hayranı olduğu onlarca fantastik karakter yarattı. 1939 yılında iş hayatına başlayan Kara Panter, Örümcek Adam, X-Men, Mighty Thor, Demir Adam, The Fantastic Four, Te Incredible Hulk, Dardevil, Ant-Man ve diğer pek çok karakterin daha yaratıcısı olan Lee, bugün Los Angeles’ta bir tıp merkezinde hayata gözlerini yumdu.

stan-lee-marvel6

Lee’nin son yılları biraz sıkıntılı geçmişti. Lee Temmuz 2017’de 69 yaşındaki eşini kaybetmişti. Sonrasında 2001 yılında film, TV ve video oyun özellikleri geliştirmek üzere kurmuş olduğu POW! Adlı şirketin yöneticilerine 1 milyar dolarlık dolandırıcılık davası açmıştı. Geçtiğimiz haziran ayında ise Los Angeles Polis Departmanı tarafından Lee hakkında büyük bir taciz araştırması yürütüldüğü ortaya çıkmıştı.

stan-lee-marvel4

Marvel isimli ufak girişim Lee’nin Jack Kirby, Steve Ditko ve pek çok farklı yazarlar ile iş birliği yapması sonucu önce bir çizgi roman devine ardından da bir multimedya devine dönüştü. Marvel Entertainment 2009 yılında Walt Disney Co. Tarafından 4 milyar dolara satın alındı.

stan-lee-marbel5

Manhattan’da doğan Lee dizilerinin ve gazete serilerinin sanat yönetmenliğini ve editörlüğünü yaptı ve ayrıca “Excelsior!” imzasıyla aylık çizgi romanlar da yayınladı. Lee, The Fantastic Four, Hulk, Iron Man, Thor, Silver Surfer ve X-Men filmlerinde sanatçı ve yazar olan Kirby ile birlikte çalışmıştı. Örümcek Adam ve Doktor Strange gibi efsaneleri ise sanatçı ve yazar olan Ditko ile birlikte yaratmışlardı. Ancak daha sonra Ditko ile ciddi kavgalar ettikleri ve Örümcek Adam filmleri ile ilgili kredi anlaşmazlıkları yaşadıkları öğrenilmişti.

stan-lee-marvel

1998 yılında internet tabanlı Stan Lee Media’yı kuran Lee süper kahraman oluşturma, üretim ve pazarlama stüdyosunu bir yıl sonrasında halka açmıştı. Ancak raştırmacılar tarafından ortaklarının yasa dışı stok manipülasyonu yaptığı ortaya çıkarılınca şirket için 2001 yılında iflas koruma istendi. Lee 2002 yılında ise otobiyografisini yazdığı bir kitabını yayınlamıştı. Arkasında onlarca ölümsüz süper kahraman bırakan Stan Lee 95 yaşında hayatını kaybetti.

marvel-stan-lee

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status