22 Mayıs 2019
  • 22 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Matematik Sorusu Çözen Uygulamaya Dev Yatırım

0 79 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Matematik soru çözme uygulaması Photomath, 6 milyon dolar yatırım aldı

Photomath, Learn Capital’in de desteğiyle Goodwater Capital’den 6 milyon dolarlık bir fon topladı. Photomath, şimdiye kadar 100 milyon indirme sayısı ile iOS ve Android için oldukça başarılı bir mobil uygulama oldu.

Photomath ilk olarak 2014 yılında Londra’da piyasaya sürüldü. Şirket, metin tanıma teknolojisi üzerinde çalışıyordu. Photomath, bu teknolojiyi tanıtmak için sadece bir demo uygulamasıydı.

Yanlışlıkla da olsa hiç beklemedikleri muhteşem bir başarı yakaladılar. Uygulama, telefonlarıyla matematik öğrenmeye istekli milyonlarca çaresiz öğrencinin imdadına yetişti.

Yıllar sonra hala App Store ve Play Store’daki en çok indirilen uygulamalardan biridir. Bu kadar başarılı olmasının nedeni ise, günümüzde gerçek gerekli bir kavram olmasıdır.

Uygulamayı indirdikten sonra, telefonunuzun kamerasını bir matematik problemine tutmanız yeterlidir. Bir kitapta olabilir veya kendi el yazınızı tanıyabilir. Uygulama yalnızca sorunu çözmüyor, nasıl çözdüğünü adım adım açıklıyor.

Hali hazırda bulunan iki uygulamayı birleştirmek Photomath’i kullanışlı kılan şeydir. WolframAlpha denklemleri çözebilir, Evernote da el yazınızı tanıyabilir. Ama kimse bunları birleştirmeyi düşünmedi.

Photomath ayrıca, grafikler, oluşturabilir ve gelişmiş problemleri de çözebilir. Uygulama her ay ortalama 1.2 milyar matematik problemini çözüyor.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status