18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

McAfee: 2019 Yılında Siber Saldırılar Akıllı Evleri Hedef Alacak

0 65 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

McAfee’ye göre 2019 Yılında Akıllı Ev Cihazlarına Siber Saldırılar Oldukça Artacak

Söz etmesi bile tüyler ürpertiyorken, umarım bu tür siber saldırılara maruz kalmayız

Akıllı ampuller, termostatlar, kilitler gibi akıllı ev cihazları hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Akıllı evler; ihtiyaçlarımıza adapte olan cihazların bir arada bulunması olarak açıklanabilir. Akıllı evlerin sahip olduğu özellikler arasında: Işıklarımızın gerektiğinde otomatik olarak yanması, en yüksek konfor için dinamik olarak ayarlanabilen sıcaklıkların olması ve bize stok durumunu hatırlatabilen buzdolapları.

Her şeyi ‘akıllı’ almaya başlayan insanlar için tehditler de aynı oranda artıyor. McAfee’e göre siber saldırılar 2019 yılında akıllı ev cihazlarını hedef alacak. Akıllı evleri hedefleyen daha sofistike bir kötü amaçlı yazılım görmeye başlayabiliriz. McAfee’e göre bu saldırılar akıllı cihazlarımızı kontrol etmemizi sağlayan mobil cihazlarımızdan yapılacak.

Şirkete göre, “Kötü amaçlı yazılım sahipleri, şifre kırma ve güvenlik açıklarından yararlanarak IoT cihazlarını ele geçirmeye çalışmak için zaten güvenilen kontrol cihazları olan telefonlardan ve tabletlerden faydalanacak. Ağ trafiği güvenilir bir cihazdan geldiği için bu saldırılar şüpheli görünmeyecektir. Saldırıların başarı oranı artacak ve saldırı rotalarının belirlenmesi zor olacaktır. ”

Geçmişte de akıllı cihazlarda güvenlik açıkları keşfedilmişti. Bu arada bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda onları güvende tutmak için IoT cihazlarınızı ayrı bir ağda tutabilirsiniz.

#teknoZip’lendi

McAfee’e göre siber saldırılar 2019 yılında akıllı ev cihazlarını hedef alacak. Akıllı evleri hedefleyen daha sofistike bir kötü amaçlı yazılım görmeye başlayabiliriz. McAfee’e göre bu saldırılar akıllı cihazlarımızı kontrol etmemizi sağlayan mobil cihazlarımızdan yapılacak.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status