18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Microsoft Firefox Tarayıcısını Aşağı Çekerek Edge’i Öne Çıkarıyor

0 70 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Microsoft Firefox Tarayıcısını Aşağı Çekerek Edge’i Öne Çıkarıyor

Microsoft Windows 10 kullanıcılarını Firefox’tan uzaklaştırmaya çalışıyor. Microsoft Firefox tarayıcısını aşağı çekerek kendi tarayıcısı olan Edge’i öne çıkarıyor.

İlgili Haber: Chrome 71, Rahatsız Edici Reklamları Engelleyecek

 

Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminde Firefox’a karşı takındı bu tutum bir Reddit kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüsüyle ortaya çıktı.

microsoft-firefox-tarayıcısını-geri-plana-atıyor

Ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere Windows 10 üzerinde Firefox araması yapıldığında Microsoft ilk sırada Edge tarayıcısını gösteriyor. Aramada anahtar kelime olarak “firef” yazmasına rağmen ilk sırada Edge tarayıcısı görüntülenirken Firefox’un ikinci sırada yer aldığı görülüyor.

Arama sonucunda Edge’in ilk sırada görünmesini yanında sağ tarafta açılan bir menüde Edge tarayıcısı ile ilgili farklı seçenekler sunuluyor. Edge tarayıcısının mevcut Pazar payı yüzde 4 civarında olduğu için Microsoft’un tarayıcısını ön plana çıkarmaya çalışmasının nedeni anlaşılıyor. Ancak bu tarz davranışların kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadığı da biliniyor. Windows 10 19H1 sürümüyle ortaya çıkan bu durum sosyal medyada tepki çekmeye başladı bile.

Microsoft daha önce de farklı bir tarayıcı kurmak isteyen kullanıcıların karşısına “Zaten en iyi tarayıcıyı kullanıyorsunuz.” yazan bir pop-up çıkarıyordu. Ancak bir süre sonra bundan vazgeçilmişti.

Yaşanan yeni durumla ilgili nasıl bir açıklama geleceği merak ediliyor.

İlgili Haber: Opera, Çerez Kutularını Otomatik Engelleyecek

#teknoZip’lendi

Windows 10 üzerinde Firefox araması yapıldığında Microsoft ilk sırada Edge tarayıcısını gösteriyor. Aramada anahtar kelime olarak “firef” yazmasına rağmen ilk sırada Edge tarayıcısı görüntülenirken Firefox’un ikinci sırada yer aldığı görülüyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status