21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Microsoft, Windows 10 Mail Uygulamasında Reklamları Test Ediyor

0 64 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Windows 10 Mail Uygulamasında Kullanıcılar Reklam Görebilir

Microsoft, Windows 10 Mail uygulamasında reklamları test etmeye başladı. Microsoft’un bunu yapması tam olarak şaşırtıcı olmasa da, Mail kullanıcılarının bu yeni reklamları gördüğünde mutlu olacağını düşünmüyoruz.

Bu özellik şu anda yalnızca test edilmekte gibi görünüyor olsa da, Microsoft’un Windows 10’un Mail uygulamasına reklam eklemeyi düşünmesi kesinlikle iyi bir şey değil. Bu kişiselleştirilmiş banner reklamlar, gelen kutunuzun en üstünde görünecek ve bunlardan kurtulmanın bir yolu var. Ancak çözüm aynı derecede üzücü.

windows-10-mail-reklam

Bu reklamlar, kurtulmanın tek yolunun bir Office 365 aboneliğine kaydolmak olduğunu belirten Aggiornamenti Lumia adlı İtalyan sitesi tarafından keşfedildi. Bu abonelikler hiç de ucuz değil. Tek bir kullanıcı için yılda en az 69,99 ABD doları değerinde. Evinizde Office 365’in uygulamalarını kullanması gereken başka kişiler varsa, abonelik yıllık 99.99 dolara kadar yükselebilir.

Bugüne kadar Microsoft, Windows’a kendi planlarını uygulama konusunda oldukça müdahaleci davranmıştı. Geçtiğimiz Eylül ayında, kullanıcılar Chrome veya Firefox yüklemelerini başlattıkları anda Microsoft’un bu yüklemelerden uzaklaştıran pop-up’ları test ettiği görülüyordu. Tabii ki, çoğumuz, ücretsiz olarak sunulurken, kullanıcıları Windows 10’a yükseltmeye teşvik eden, sürekli olarak sinir bozucu ve bazen kafa karıştırıcı pop-up’ları da hatırlıyoruz.

Posta uygulaması dahilinde üçüncü taraf bir e-posta hizmeti kullanıyor olsanız bile bu reklamları göreceksiniz. Microsoft’un bu hareketiyle ne planladığını bilmiyoruz. Ancak sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

Güncelleme: İşte size iyi haber. Microsoft iletişimin bölümünden Frank X. Shaw’a göre Windows 10’un Mail uygulamasındaki reklamlar test olduğu gibi kalacak. Shaw, “Bu, geniş çapta test edilmek istenen bir deneysel özellikti ve kapatıldı” dedi. Dolayısıyla, şimdilik en azından Windows 10 Mail’i istila eden bir reklam tehdidi yok gibi görünüyor. Yine de, Microsoft’un en azından böyle bir şeyi test etmesi bile endişe verici olsa da, umarım bunun devamı gelmez.

#teknoZip’lendi

Bu kişiselleştirilmiş banner reklamlar, gelen kutunuzun en üstünde görünecek ve bunlardan kurtulmanın bir yolu olsa da, çözüm aynı derecede üzücü.
Bu reklamlar, kurtulmanın tek yolunun bir Office 365 aboneliğine kaydolmak.
Güncelleme: İşte size iyi haber. Microsoft iletişimin bölümünden Frank X. Shaw’a göre Windows 10’un Mail uygulamasındaki reklamlar test olduğu gibi kalacak. Shaw, “Bu, geniş çapta test edilmek istenen bir deneysel özellikti ve kapatıldı” dedi.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status