15 Mayıs 2019
  • 15 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Microsoft xCloud ile Oyun Zevki Samsung Telefonlara Geliyor

0 93 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

xCloud ile Bulut Oyun Sistemi Samsung Galaxy Telefonlara Geliyor

Bulut üzerinden oyun sistemleri hali hazırda var. Ancak büyük şirketler buna yatırım yapmaya başladıklarında, işin zevki üst seviyelere çıkıyor. Google’ın Oyun Bulut sistemi, masaüstü Chrome tarayıcısı gerektiriyor. Bu da etkilenen cihaz sayısını belirli bir seviyede tutuyor. xCloud, mümkün olduğu kadar çok cihaz içerecek şekilde geniş bir ağ oluşturuyor. SDC 2018’deki açıklamalarına dayanarak, Samsung’un Android tabanlı Galaxy akıllı telefonlarını da içerecek.

Bu beklenmedik bir şey değil. Microsoft mümkün olan her cihaza uyumlu olmayı hedefliyorsa, akıllı telefonları da içermelidir. Şu anda Samsung akıllı telefon pazarının aslan payına sahip. Dolayısıyla, Project xCloud kitleleri hedefleyecekse, 2 milyar oyuncuya sahip Samsung kullanıcı hedeflemesi oldukça normal.

Bildiğiniz gibi bulut üzerinden oyun oynama sistemi yüksek sistem özellikleri gerektirmiyor. Tabii, Microsoft’un xCloud için belirleyeceği minimum donanım gereksinimlerini henüz bilmiyoruz. Ancak Microsoft, bulut tarafında tüm ağır işleri yapmak için Azure bulut teknolojisinden yararlanmaya çalışacağı için telefon ve sunucu arasında yalnızca video ve kontroller için kaliteli bir ağ bağlantısı gerektirecektir.

Microsoft, Galaxy telefonlarda oyunların doğrudan dokunmatik veya Xbox oyun kollarıyla çalışacağını da belirtti. xCloud PC oyunlarından ziyade Xbox oyunlarına sahip olacaktır. Şu anda Microsoft, kontrolörlerin akıllı telefonlara nasıl bağlanacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Bunu win to win’e çevirmek isteyen Samsung’un Wireless GamePad denetleyicisinin yeni sürümlerini güncellemesi ve satması kesinlikle bir fırsattır.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status