18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Milyonlarca Facebook Hesabı Hacklendi ve Kullanıcıların Özel Mesajları Yayınlandı

0 62 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Milyonlarca Facebook Hesabı ve 81 Bin Hesabın Özel Mesajları Hacklendi

Kişisel verilerin korunumu konusunda sicili hayli bozuk olan Facebook yeni bir olayla daha gündemde. BBC Rusya’da yayınlanan bir habere göre milyonlarca hesabın hackerlar tarafından ele geçirildiği söyleniyor.

Güvenlik açıkları ve dolayısıyla kişisel verilerin korunumu noktasında yaşadığı sorunlarla sık sık gündeme gelen sosyal medya devi yeni bir haberle yeniden gündemde. Rusya’da yayınlanan bir habere göre hackerlar 120 milyon Facebook kullanıcısının özel bilgilerinin ellerinde olduğunu iddia ediyor.

Bu iddialarının gerçekliğini göstermek isteyen hackerlar 81 bin Facebook kullanıcısının ise özel mesajlarını internet ortamında paylaşmış durumda. Hackerlar tarafından ele geçirildiği söylenen 120 milyon hesabın ise Rusya ve Ukrayna vatandaşlarına ait olduğu iddia ediliyor. Konuyla ilgili paylaşılan başka bir raporda ise İngiltere, Brezilya ve ABD gibi ülkelerden kullanıcıların da hesaplarının çalınmış olduğu belirtiliyor.

milyonlarca-facebook-hesabı-calindi

Özel mesajları yayınlanmış olan 81 bin kullanıcıdan bazıları ile iletişime geçen BBC Rusya muhabiri paylaşılan bu verilerin gerçekten kullanıcılara ait olduğunu doğruladı.

Daha geçtiğimiz aylarda 50 milyon kullanıcısının hesaplarının çalınması ile gündeme gelen sosyal medya devinin benzer bir konuda başı tekrar dertte gibi görünüyor.

#teknoZip’lendi

BBC Rusya’da yayınlanan habere göre hackerlar 120 milyon Facebook kullanıcısının hesabını ele geçirdiğini iddia etti. Hackerlar ayrıca 81 bin kullanıcının özel mesajlarını ise internet üzerinden paylaştı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status