21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Nokia 7 Android 9 Pie Güncellemesi Yayınlandı

0 74 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Nokia tarafından duyurulan haber Nokia 7 kullanıcılarını sevindirdi. Açıklamaya göre Nokia 7 Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı.

Android 9 Pie çıkığında HMD Global tüm Nokia telefonlarına yeni işletim sistemi güncellemesini vereceği ile ilgili söz vermişti. Nokia 7.1, Nokia 7 Plus ve Nokia 6 (2018) için Android 9 Pie güncellemesi daha önce yayınlanmıştı. Ancak Nokia X7 ve Nokia 8 bu güncellemeyi henüz almadı. Son olarak ise Nokia 7 için yayınlanan Android 9 Pie güncellemesi kullanıcıları sevindirdi.

noka-7

Nokia 7 Android 9 Pie Güncellemesi İle Gelen Bazı Özellikler

Güncelleme ile birlikte cihaza çift VoLTE özelliği gelirken artık Android’in yatay ekran özelliği de kullanılabiliyor olacak. Uygulama mağazasının da minimalist bir tasarımla optimize edilerek daha akıcı hale getirilmesi söz konusu. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte önceki sistemlere kıyasla çok daha fazla güç tasarrufu sağlayacak bir pil optimizasyonu sağlanıyor. Güncelleme ilk olarak Çin’de yayınlanmaya başlanmış durumda.

Nokia 7 Özellikleri

  • Ekran: 5.2 inç 1080p LCD ekran
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 630
  • RAM: 4GB / 6GB
  • Depolama: 64GB (microSD kartla artırılabilir)
  • Batarya: 3000 mAh
  • Kamera: f/1.8 diyafram aralığına sahip 16 megapiksel arka kamera / geniş açılı 5 megapiksel selfie kamerası
  • İşletim Sistemi: Android 7 Nougat ile kutusundan çıkan cihaz daha sonra Android 8 Oreo güncellemesini aldı. Şimdi ise Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı.

 

#teknoZip’lendi

Güncelleme ile birlikte cihaza çift VoLTE özelliği gelirken artık Android’in yatay ekran özelliği de kullanılabiliyor olacak. Uygulama mağazasının da minimalist bir tasarımla optimize edilerek daha akıcı hale getirilmesi söz konusu. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte önceki sistemlere kıyasla çok daha fazla güç tasarrufu sağlayacak bir pil optimizasyonu sağlanıyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status