18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Otonom Uçan Taksi Volocopter, Singapur’da Test Edilecek

0 82 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Otonom Uçan Taksi Volocopter, Singapur’da Test Edilecek

Otonom uçan taksiler üzerinde çalışan Volocopter isimli şirket, daha önce Duabi’de testler gerçekleştirmişti. Şirket 18 pervaneli hava aracını şimdi de Singapur’da test etmeye hazırlanıyor.

Kişisel hava araçları üreten önemli şirketlerden biri olan Volocopter, Almanya’dan 2016 yılında hava araçları Volocopter VC2000 ve Volocopter 2X için lisans almıştı. Elektrikli, dikey kalkış ve inişi (VTOL) destekleyen hava araçlarıyla otonom uçan taksi işine girmek isteyen şirket daha önce Intel ve Daimler’den yatırım almıştı. Kapsamlı testlerini gelecek yıl Singapur’da tamamlayacak olan şirket daha önce aracını Dubai’de test etmişti.

Otonom Uçan Taksi Volocopter, Singapur’da Test Edilecek

Tasarım olarak helikopter ile drone birleşimi bir araç izlenimi veren Volocopter’in 18 pervanesi bulunuyor. 30 kilometrelik bir yolculuk menzili olan araç 100 metre yükseklikte uçabiliyor ve 2 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Singapur ise testler için doğru seçim gibi görünüyor. Gökdelenlerle dolu olan şehir iniş ve kalkış pistlerine ihtiyaç duymayan Volocopter için oldukça uygun bir test sahası sunuyor.

Volocopter Ceo’su Florian Reuter, otonom uçan taksi fikirlerinin hayata geçmesi için Singapur testlerinin oldukça önemli olduğunu ve Singapur’un teknoloji ve şehir gelişimi açısından öncü rol oynadığını belirtiyor. Şirket Singapur testlerine 2019’un ikinci yarısında başlayacak. Bu testler sorunsuz şekilde tamamlanır ve sonrasında gerekli izinler alınabilirse Volocopter uçan taksilerini farklı yerlerde 5 yıl içinde kullanıma sunabilir.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status