18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Play Store İçin Google’a Ödenecek Lisans Ücreti Belli oldu

0 84 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Play Store İçin Google’a Ödenecek Lisans Ücreti Belli oldu

Google’ın Android akıllı telefon üreticilerinden isteyeceği Google Play Store ve diğer Google servisleri lisans ücreti belli oldu. Bu ücret akıllı telefon fiyatlarında artışa sebep olarak son tüketiciye de yansıyabilir.

Edinilen bilgiye göre Android akıllı telefon üreticilerinin telefonlarına Google Play Store ve diğer Google hizmetlerini entegre edebilmek için cihaz başına yaklaşık 40 dolar ödemeleri gerekecek Google servisleri varsayılan olarak sunulursa lisans ücretlerinde indirim olacak ya da ücret alınmayacak.

Cihazların özelliklerine ve ülkeye göre değişecek ücretler 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren piyasaya sürülecek Android akıllı telefonlarda geçerli olacak. Lisans ücretleri İngiltere, İsveç, Almanya, Norveç ve Hollanda’da 500ppi ve üzeri piksel yoğunluğu olan Android akıllı telefonlar için 40 dolar. 400 – 500ppi arası Android akıllı telefonlar için 20 dolar. 400ppi altı Android akıllı telefonlar için 10 dolar olacak.

Play Store İçin Google’a Ödenecek Lisans Ücreti Belli oldu

Ücret sınıflandırmasında neden piksel yoğunluğunun baz alındığı bilinmiyor. Büyük üretici firmalardan çoğunun kendi uygulama marketleri bulunuyor olsa bile büyük uygulamaların da çoğu yalnızca Google Play Store’da bulunduğundan şirketler Google ile anlaşmak zorunda gibi duruyor.

Avrupa Birliği’nin tekelleşme karşıtı yasalarını ihlal eden Google 5 milyar dolar ceza almıştı. Ceza sonrasında Android akıllı telefon üreticilerinin Google’a gelecekte Google Play Store ve diğer Google servisleri için ücret ödemek zorunda kalacağını öngörenler olmuştu. Bu öngörüler gerçek oldu. Sonuç olarak bu durum zaten fazlasıyla yüksek olan akıllı telefon piyasasındaki fiyatlara yansıyacak. Ve yine son kullanıcının cebi yanacak gibi görünüyor.

#teknoZip’lendi

Android telefon üreticilerinin Google Play Store ve diğer Google hizmetleri için Google’a 10 ile 40 dolar arasında değişen lisans ücretleri ödemesi gerekecek.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status