21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Qualcomm Quick Charge 5.0 Geliyor

0 69 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 8 ay önce

Qualcomm Quick Charge 5.0 Geliyor

Telefon piyasasında üreticiler arasında hızlı şarj rekabeti durmak bilmiyor. Hızlı şarj teknolojileri konusunda son hamle Qualcomm cephesinden geldi. Qualcomm. Hong Kong’da düzenlenen 4G/5G Zirvesinde Qualcomm Quick Charge 5.0 teknolojisini duyurdu.

Snapdragon 660, 670, 710 ve 845 gibi işlemciler Quick Charge’ın son sürümü olan 4+ teknolojisine sahipler ve 18W hızlı şarj desteği sunabiliyorlar. Yeni duyurulan Quick Charge 5.0 ise 32W gücünde bir hızlı şarj desteği sunuyor. Ayrıca 15W gücünde de bir kablosuz şarj desteği ile geliyor. Quick Charge 5.0 önceki sürümüne göre %15 oranında daha hızlı ve %30 oranında daha verimli bir hızlı şarj teknolojisi sunuyor.

Qualcomm Quick Charge 5.0 Geliyor

Rakipleri ila karşılaştırıldığında 32W desteği sunana Quick Charge 5.0’ın karşısında Huawei Kirin işlemcilerinde 40W, Oppo Super VOOC şarj teknolojisi ile 50W ve Meizu mCharge teknolojisiyle 55W gibi yüksek güçler sunabiliyor.

Qualcomm’un 7nm’lik yeni Snapdragon yonga setinin detayları henüz bilinmese de Snapdragon 855 adıyla çıkacağı düşünülen işlemci Quick Charge 5.0 desteği ile gelecektir. İşlemcinin 2019 ilk çeyreğinde tanıtılması beklenirken ilk olarak hangi telefonda göreceğimiz ise merak konusu.

#teknoZip’lendi

Yeni duyurulan Quick Charge 5.0 32W gücünde bir hızlı şarj desteği sunuyor. Ayrıca 15W gücünde de bir kablosuz şarj desteği ile geliyor. Quick Charge 5.0 önceki sürümüne göre %15 oranında daha hızlı ve %30 oranında daha verimli bir hızlı şarj teknolojisi sunuyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status