18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Qualcomm Snapdragon 675 Tanıtıldı Ve Xiaomi Havada Kaptı

0 103 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Qualcomm Snapdragon 675 Tanıtıldı Ve Xiaomi Havada Kaptı

Qualcomm yeni mobil işlemcisi Snapdragon 675 ile görücüye çıktı.

Orta seviye işlemcisi Snapdragon 670 ile daha yeni tanışmış olmamıza rağmen firma daha güçlü işlemcisi Snapdragon 675’i tanıttı.

Qualcomm Snapdragon 675 Tanıtıldı

Sanpdragon 675, yapay zeka işlevleri, çoklu kamera desteği ve oyun optimizasyonu ile dikkat çekiyor. Qualcomm’un 4. Nesil Kyro CPU’su olan Kyro 460 ile gelecek olan işlmeci Hong Kong’ta gerçekleştirilen 4G/5G Summit’te tanıtıldı. 11 nm üretim teknolojisiyle üretilen Kyro 460 içerisinde, 6 adet 1,7Ghz ve 2 adet 2Ghz gücünde 8 çekirdek bulunuyor. Bundan dolayı oyun performansında ve günlük kullanımlarda bir performans artışı gözleniyor. Snapdragon 675, 670’e göre oyunları %30 daha hızlı açarken internet gezintilerini de %35’lik bir hız artışı sağlıyor.

Spectra 250L imaj sinyal işlemcisi ile Sapdragon 675 işlemcisi arkada ve önde 3 kamera olmak üzere toplam 6 kamera desteği sunuyor. 8GM RAM desteği ile de dikkat çeken işlemci ek olarak yapay zeka desteği ile yüzle kilit açma işlemini daha güvenli ve hızlı şekilde yapılabilmesini sağlıyor.

Bünyesinde X12 modem barındıran işlemci, 600 Mbps indirme hızı sunarken bluetooth 5,0 ve Quick Charge 4+ gibi önemli özellikleri de barındırıyor.

Qualcomm Snapdragon 675 Tanıtıldı Ve Xiaomi Havada Kaptı

Qualcomm’un bu duyurusunun hemen ardından Xiaomi’den, 2019’un ilk çeyreğinde Snapdragon 675 işlemcisine sahip bir telefonu piyasaya süreceklerine dair açıklama geldi. Telefonla ilgili fazla detay vermeyen Xiaomi başkanı Manu Jain yalnızca Qualcomm Snapdragon 675 işlemcili bir telefon geliştirmekte olduklarını ve 2019’un ilk çeyreğinde lansmanını gerçekleştireceklerini açıkladı.

#teknoZip’lendi

Qualcomm’un Snapdragon 675 işlemcisini tanıtmasından çok kısa bir süre sonra Xiaomi başkanı Manu Jain 2019’un ilk çeyreğinde Snapdragon 675 işlemcili telefonlarını piyasaya süreceklerini açıkladı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status