16 Mayıs 2019
  • 16 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Qualcomm Snapdragon 855 Duyuruldu ve 5G Destekli Telefonlar İçin Tarih Verildi

0 87 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 5 ay önce

Qualcomm Snapdragon 855 Duyuruldu ve 5G Destekli Telefonlar İçin Tarih Verildi

Hawaii’de düzenlenen Qualcomm Summit etkinliğinde yeni nesil üst seviye işlemci Qualcomm Snapdragon 855 duyuruldu. 5G desteği ile duyurulan yeni işlemci dışında 5G destekli telefonlar için de tarih verildi.

2010 senesinde ilk kez tanıtılan 4G teknolojisinden sonra bugün 5G teknolojisine artık çok yakınız. Hawaii’de düzenlenen Qualcomm Summit etkinliğinde 5G destekli telefonların geleceği ile ilgili de önemli bilgiler verildi. Qualcomm’un Başkanı Cristiano Amon 5G destekli yeni nesil Snapdragon işlemcilerini kullanacak telefonların 2019’un ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağını söyledi.

5G için birlikte çalışılacak operatörler ve cihaz üreticilerinin de açıklandığı etkinlikte açıklanan operatörler arasından Türkiye’de hizmet veren operatörlerden yalnızca Vodafone’un isminin yer aldığı görüldü.

Açıklanan cihaz üreticileri arasında Asus, Google, HMD, HTC, LG, Motorola, OnePlus, Oppo, Samsung, Sony, Vivo, Xiaomi ve ZTE gibi markalar yer alıyor. Apple ve Huawei gibi diğer iki dev marka ise kendi işlemci çözümlerini kullandıkları için Qualcomm’un bu listesinde yer almıyorlar.

Qualcomm-Snapdragon-855

5G ile ilgili paylaşılan bu bilgilerin ardından sonunda 2019 yılında çıkacak pek çok üst segment cihaza güç verecek olan Qualcomm Snapdragon 855 tanıtıldı.

Özellikle içerdiği 5G destekli X50 modemi ile ön plana çıkarılan işlemci 4G desteği için X24 modemini barındırıyor. 5G desteği ile uygun alt yapı koşullarından 4 GBPS gibi yüksek hızlara ulaşılabiliyor.

Qualcomm, 4. nesil yapay zeka ünitesini kullanıldığı Snapdragon 855 işlemcisinin yapay zeka performansı konusunda 3 kata kadar bir artış sağlayacağını iddia ediyor.

qualcomm-3d-sonic-sensor

Ekrandan parmak izi okuma noktasında da geliştirmeler sunan Snapdragon 855 ile birlikte Qualcomm 3D Sonic Sensor dünyada ilk olarak duyuruldu. Parmağınızın 3 boyutlu bir görüntüsünü oluşturan bu sensör sayesinde parmak izi tarayıcı parmağınız ıslak veya kirli olsa bile doğru şekilde çalışabiliyor.

Önümüzdeki yıl üst seviye telefonlarda sık sık göreceğimiz Qualcomm Snapdragon 855 ile ilgili çok daha fazla detay ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır.

İlgili Haber: Qualcomm’un Yeni Nesil İşlemcisi Snapdragon 855’in Performans Sonucu Ortaya Çıktı

 

#teknoZip’lendi

Yeni nesil amiral gemisi işlemcisi Qualcom Snapdragon 855 işlemcisi 5G desteği ile birlikte duyuruldu. 5G destekli telefonlar için ise 2019’un ikinci çeyreği işaret edildi.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status