22 Mayıs 2019
  • 22 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Qualcomm’un Yeni Orta Seviye İşlemcileri Ortaya Çıktı

0 86 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Qualcomm’un Yeni Orta Seviye İşlemcileri Ortaya Çıktı

Qualcomm geçtiğimiz haftalarda 11 nm’lik yeni orta segment işlemcisi Snapdragon 675’i tanıtmıştı. Tanıtımın hemen ardından Xiaomi içerisinde bu işlemcinin yer alacağı bir telefon üzerinde çalıştığını ve 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Şimdi de Qualcomm’un yeni orta seviye işlemcileri ortaya çıktı.

İlgili Haber: Qualcomm Snapdragon 675 Tanıtıldı Ve Xiaomi Havada Kaptı

 

Snapdragon 675 işlemcisini daha yeni tanıtan Qualcomm’un iki yeni işlemci modeli daha ortaya çıktı. Kesin olmamakla birlikte yeni modeller SM6150 ve SM7150 şeklinde isimlendirilecek.

İki işlemci modeli ile ilgili bilgileri yayınlayan site bu bilgilerin Github’da görüldüğünü söylüyor. İki işlemcinin de 8 çekirdekli olması beklenirken farklı GPU tasarımlarına ve farklı CPU saat hızlarına sahip olacakları düşünülüyor.

Qualcomm-SM7150-SM6150

Ortaya çıkan bu iki yeni işlemci modelinden güçlü olanın SM7150 olacağı isminden de anlaşılıyor. Bu modeli test etmek için kullanılan cihazın ön kısmında 20 MP arka kısmında ise 12 MP VE 13 MP olmak üzere çift kamera bulunuyor. Cihazın ekranının ise QHD+ çözünürlükte olduğu söyleniyor. Modelin GPU ve CPU’su ile ilgili olarak ise bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Haber: Qualcomm Quick Charge 5.0 Geliyor

 

SM 6150 delinin test edildiği cihazda ise yine çift arka kamera bulunurken ön kamerası 13 MP. Cihazın ekranı ise 6 İnç ve FHD+ çözünürlüğe sahip. Ek olarak bu işlemcinin Snapdragon 675 gibi 11nm’lik bir mimariye sahip olacağı söyleniyor.

Qualcomm’un bu 2 yeni model işlemciyi önümüzdeki yıl piyasaya çıkartacağı söyleniyor.

#teknoZip’lendi

Snapdragon 675 işlemcisini daha yeni tanıtan Qualcomm’un iki yeni işlemci modeli daha ortaya çıktı. Kesin olmamakla birlikte yeni modeller SM6150 ve SM7150 şeklinde isimlendirilecek.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status