Ana sayfa Donanım Samsung, Notebook 9 Serisini Tanıttı

Samsung, Notebook 9 Serisini Tanıttı

Dünya devi Samsung, yakınca çıkacak olan Windows 10 işletim sistemine sahip Notebook 9 serisinin duyurusunu yaptı. Tüm detaylar haberimizde...

16
0
PAYLAŞ
Samsung, Notebook 9 Serisini Tanıttı

Telefon konusunda oldukça başarılı olan dünya devi Samsung,  dizüstü bilgisayar platformunu da iyice geliştirme ve genişletme peşinde. Geçtiğimiz günler içerisinde  Notebook 9 serisi dizüstü bilgisayar duyurusunu gerçekleştiren başarılı Güney Kore şirketi, yeni bu seri içerisinde mobil platformda özgürce kullanılacak modeller  bulunduracak.

Yakında çıkacak olan yeni bu PC’ler,  8 çekirdekli Intel Core i7 U-Serisi işlemcileri içerisinde bulunduracak. Bunun anlamı yüksek performans demek. Ayrıca duyurusu yapılan bu serideki laptoplar’da Metal12 ismi verilen malzeme kullanılacak. Samsung’un açıklamasına göre bu yeni madde alüminyumdan bile daha hafif.

Notebook 9 serisi Samsung dizüstü bilgisayarlar, 13.3 inç ve 15 inç  boyutları arasında bir ekranla gelecek. Grafik kısmında ise NVIDIA GeForce MX150’nin yer alacağı Notebook 9 serisinde, ekranlar Full HD çözünürlüklü olacak. Ayrıca Samsung bu seri hakkında daha çekici deneyim sunacağını belirtiyor. Ayrıca Samsung, hafifliğin yanı sıra incelik konusunda da ince çalıştıklarını vurguluyor.

Hafiflik ve incelik derken, bu serideki modellerde 360 derece dönebilen ve katlanabilen  tasarımları da görmemiz mümkün. Fakat kalem desteği yer almayacak. Samsung çok kısa zaman sonra düzenlenecek olan CES 2018 Fuarı’nda bu seriyi ziyaretçilerine tanıtacak. Notebook 9 ve Notebook 9 Pen, gelecek ay içerisinde Güney Kore’de satışa sunulacak. Bu ürünlerin ülkemize ne zaman geleceği sorusu yapılacak olan CES 2018 Fuarı’ndan sonra netlik kazanacak. Gelişmeler yaşandıkça siz değerli okuyucularımıza sitemiz üzerinden bilgi vereceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayınız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here