21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Sizin Yerinize Evi Toplayan Robot

0 88 Views
Erkan | 1 dk okuma süresi | 8 ay önce

Japonlar 5 Yıl İçinde Evi Toplayan Robot Üretecek

Evinizde yaşayan ve her türlü ihtiyacınızı karşılayan robotları düşünün desem, çok uzak bir geleceği düşünebilirsiniz. Peki bu robotlar 5 yıl içinde piyasaya çıkabilir desem, detaylar haberimizde.
evi-toplayan-robot

Japonya’nın en değerli teknoloji kuruluşlarından olan Preferred Networks’ün kurucusu olan Toru Nishikawa “Bu robotları beş yıl içinde pazara sunmak ve kullanılmakta olduklarını görmek istiyoruz. On yıl beklemek için çok uzun”. Dedi

Bu yıl ekim ayında, Japonya da düzenlenen Ceatec fuarında, kıyafet, oyuncak ve terlik toplama becerisine sahip otonom bir robot gösterdi.

Doğru fonlama ile, beş yıl içinde tüketicinin elinde bu gibi robotların olabileceğine inanılıyor.

Preferred Networks şirketi şu anda Bloomberg’e göre yaklaşık 2 milyar dolar değerindedir. Şu anda otonom otomobil teknolojisi ile çalışan Panasonic ve Toyota ile ortak çalışıyor.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status