21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Skype Çökerten Emoji Keşfedildi

0 130 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Skype Çökerten Emoji Keşfedildi

Bir dönemin oldukça popüler uygulamalarından olan Skype şimdilerde daha çok iş dünyası tarafından kullanılıyor. Hal böyle olunca çökme gibi sorunlar korkutucu hale geliyor. Skype çökerten emoji keşfedildi. Çökmeye sebep olan emoji ise sadece sevimli bir kedi.

Sevimli bir kedi dediğimize bakmayın aslında o sevimli kediden 800 tane gerekiyor. İş dünyası için özel olarak geliştirilmiş olan Skype üzerinden 800 adet kedi emojisi gönderildiğinde program yanıt vermeyi durduruyor ve bir süre sonra çöküyor.

skype-cokerten-emoji-kedi

Microsoft, SEC Consult ulnerability Lab’in ortaya çıkarttığı bu açığı gidermiş görünüyor. Daha önce de 2015 yılında bunun gibi olay yaşanmış ve yine Microsoft tarafından çabuk şekilde giderilmişti.

Böyle bir saldırıya maruz kalmamak için Skype’ın bu versiyonunu kullananlara güncellemeleri kontrol etmeleri öneriliyor.

#teknoZip’lendi

Skype’ın iş dünyası için geliştirilmiş olan versiyonunda, gönderilen 800 adet kedi emojisinin programın yanıt vermeyi durdurmasına ve çökmesine sebep olduğu keşfedildi. Bu açık Microsoft tarafından hızlıca kapatıldı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status