16 Mayıs 2019
  • 16 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Snapdragon 8150 çıkış tarihi belli oldu

0 58 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Snapdragon 8150 çıkış tarihi belli oldu

Qualcomm’un 7 nm’lik yeni amiral gemisi işlemcisi olacak Snapdragon 8150 ile ilgili pek çok bilgi gelmişti. Son olarak Snapdragon 8150 çıkış tarihi de belli oldu.

Önümzdeki yıl içerisinde pek çok amiral gemisi akıllı telefonda göreceğimiz Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 8150 ile ilgili yayınlanan testlerde rakiplerinden oldukça üstün görünüyordu. Qualcomm’a yakın kaynaklarca aktarınal bilgilere göre yeni nesil işlemcinin çıkış tarihi de belli oldu.

snapdragon-8150-cikis-tarihi

Önümüzdeki ayın ilk haftasında tanıtılacağı söylenen yeni nesil işlemci üstün yapay zeka yetenekleri ve sunacağı 5G desteği ile öne çıkıyor. 4 Aralık 2018’de Hawaii’de düzenlenecek olan Qualcomm Teknoloji Zirvesi’nde tanıtılacağı iddia edilen işlemci Qualcomm’un ilk 7 nm işlemcisi olacak.

Snapdragon 845’e göre yaklaşık yüzde 50 daha performanslı olacak olan Snapdragon 8150 işlemcisi Kirin 980 ve Apple A12 Bionic işlemcilerine rakip olmaya geliyor.

Tamamen yenilenen iç mimarisi ile gelecek olan işlemci Kyro çekirdeklerine dayanıyor. Daha önce 4+4 olarak ayrılan çekirdekler yeni nesil işlemcide 2+2+4 dağılımında olacak. Bu yapısıyla Kirin 980’in 3 katmanlı çekirdek tasarımına benzeyecek olan işlemcide performans verimliliği artırılmış olacak.

#teknoZip’lendi

4 Aralık 2018’de Hawaii’de düzenlenecek olan Qualcomm Teknoloji Zirvesi’nde tanıtılacağı iddia edilen işlemci Qualcomm’un ilk 7 nm işlemcisi olacak.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status