21 Mayıs 2019
  • 21 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

SpaceX, Mars İçin Yeni Roket İnşa Ediyor

0 128 Views
Erkan | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Elon Musk’ın Şirketi Spacex, Mars Projesine Tam Gaz Devam Ediyor

 

Havacılık Şirketi olan SpaceX, Mars için roket inşa ediyor. Elon Musk’ın şirketlerinden olan SpaceX, büyük bir roket inşa ediyor. Bu roket Büyük Falcon ismini taşıyacak.

falcon

Bu Roket Geri Dönüşüme Örnek Olacak

Roketin en önemli özelliği eski bir roketin ateşleyici sistemini kullanması ve eski bir uzay aracından oluşuyor olması. Roketin iki adet fırlatma sistemi var. SpaceX’in inşa ettiği roketin uzunluğu 118 metre ve çapının 9 metre olduğu açıklandı. Büyük Falcon Roketi’nin taşıma kapasitesi 150 ton olarak açıklandı. Mars’a gıda, su ve astronotların malzemelerini taşımak için yeterli bir kapasite. Roketin 2023 yılında fırlatılması bekleniyor.

#teknoZip’lendi

Spacex’in Mars projesi devam ediyor. Spacex 2023 yılında fırlatmak için devasa boyutlarda roket inşa ediyor. İnşa edilen roketin en önemli özelliği geri dönüşümden yapılacak olmasıdır. Eski roketlerin malzemesi kullanılacak olan roketinin, 150 ton kapasitesine sahip olacağı söyleniyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status