18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Steam’de İstediğiniz Oyunu Almanızı Sağlayan Açık Bulundu

0 93 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Bu yaz mevsiminde, bir güvenlik araştırmacısı Steam’da büyük bir açık buldu.

Steam platformundaki herhangi bir oyun için herkesin aktivasyon anahtarları oluşturmasını sağlayan açık Steam’in dağıtım hizmetinde bulundu. Artem Morkowsky, geliştiricilerin Steam’de oyunlarını yayınlamak için kullanabilecekleri bir platform olan Steamworks’ün bir parçası olan bir API’da bu hatayı keşfetti.

Söz konusu API, partner.steamgames.com/partnercdkeys/assignkeys/ adresinde bulundu. Belirtilen site kullanıcıların, geliştiricilerin Steam oyunlarını etkinleştirmesine izin vermek için kullanılıyordu. Normal durumlarda, bir kullanıcı sahip olmadığı oyunlar için anahtarlar alamazdı, ancak API için belirli parametreleri kullanarak, sahip olmadıkları oyunların anahtarlarına erişme şansı tanıyordu. Morkowsky, Valve’nin kendi Portal 2 oyunu için 36.000 anahtar üretmeyi başardı.

Hata Ağustos ayında rapor edildi ve Morkowsky bunu rapor ettiği için 20.000 $ kazanmıştı. Ancak keşfedilmeden önce başka birilerinin kullanıp kullanmadığı bilinmiyor. Steam, bu açığı oldukça hızlı düzeltti. Ancak bunun kamuya duyurulmasına yeni izin verdi.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status