15 Mayıs 2019
  • 15 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Taylor Swift, Konserinde Yüz Tanıma Sistemi Kullandı

0 56 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 5 ay önce

Ünlü şarkıcının hayranlarıyla, başı dertte. Tabii bazı şeyler vardır, hayran olmaktan çıkarır.

Taylor Swift, sorunlu takipçileriyle başa çıkabilmek için konserinde yüz tanıma sistemi kullandı

Yüz tanıma sistemi denildiğinde, hepimizin aklına suçluları tespit etmek için kullanılan kameralar gelir. Bu sefer yaşanan olay, tam olarak öyle olmasa da benzer. Taylor Swift, sorunlu takipçileriyle zor zamanlar yaşıyor.

Neler yaşanmıştı

Taylor Swift, geçen hafta evine giren ve yatağında uyuyan bir hayranı ile bir anlaşma yaptı. Altı ay hapis cezasına çarptırılacak. Eylül ayında Swift, ölüm tehditleri gönderen başka bir hayrana karşı bir kısıtlama kararı aldı.

Yüz tanıma sistemi nasıl kullanıldı

Rolling Stone’a göre, Mayıs ayında Taylor Swift’in Rose Bowl konserinde, pop yıldızı provasının kliplerini çalan bir kiosk kuruldu.

Kiosk ekranının arkasında bir kamera vardı. Bu kamera hayranların fotoğraflarını çekiyor ve karşılaştırılmak üzere Nashville’e aktarılıyordu.

Görüntüler, ünlü popçunun bilinen sorunlu takipçilerinin görüntülerinin yer aldığı bir veri tabanı ile kontrol edildi.

Teknolojinin akıllıca kullanımı hayatımızı kolaylaştırıyor olmasına rağmen, hala oldukça ürpertici. Ayrıca görüntülerin depolanıp saklanmayacağı veya gelecekte nasıl kullanılacağı hakkında sorular da kafaları karıştırıyor.

Swift ve ekibinin, en çok sorunlu taraftarları kontrol altında tutmak için böyle bir sisteme yönelmedi.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status