19 Haziran 2019
  • 19 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Telegram Türkçe oldu! Yeni Güncellemenin Detayları Haberimizde

0 95 Views
Berkay | 3 dk okuma süresi | 6 ay önce

Telegram’ın dün akşam saatlerinde uygulama-içi yayınlandığı güncellemeyle Telegram resmi olarak Türkçe desteğine kavuştu.

Uzun süredir gelmesi beklenen, Play Store’da oldukça alternatifi olması olmasına rağmen, resmi olarak Türkçe olmayan Telegram artık Türkçe.

Telegram’ı nasıl Türkçe yaparım?

Telegram’a girdiğinizde veya başka bir uygulama kullanırken anlık bir dil bildirimi geliyor. Bunun Telegram için geldiğini anlamak oldukça zor.

Ekrana gelen bildirimden Türkçe’yi seçebilirsiniz. Eğer bildirim gelmedi ise Settings > Language > Türkçe yolunu izleyerek Telegram’ı Türkçe yapabilirsiniz.

Güncelleme beraberinde yeni özellikler de getirdi

Telegram, kullanıcılarına Telegram hesabı üzerinden attığı bildirimde yeni özelliklerden kısaca bahsederken bir blog adresi de gönderdi.

Blog adresi: https://telegram.org/blog/translations-iv2

Azınlıklar kendi diline çevirebilecek

Evet, Türkçe desteği resmi olarak geldi ancak Telegram’da halen olmayan yüzlerce dil var.

Yeni güncelleme, dünyadaki daha küçük dil topluluklarına eşit muamele getiriyor. Artık herkes çeviri dilini kendi özel dil paketlerini oluşturmak için kullanabilir ve Telegram’ı herhangi bir azınlık diline veya yerel lehçeye çevirebilir, Māori, İskoç Galyalı veya Transliterated Klingon olsun.

Çevirilerinizi paylaşmak da kolaylaştırıldı. Uygulamanızın arayüzünü çevirmek için, istediğiniz dilin ayrılmış paylaşım bağlantısını izlemeniz yeterli. Paylaşım bağlantıları çeviri panelinden elde edilebilir.

Instant View 2.0

Telegram’ın diğer bir özelliği de, Telegram kullanıcılarının web sayfalarını sıfır yükleme süresiyle tutarlı bir şekilde görüntülemelerine olanak tanıyan Instant View teknolojisidir.

Yeni güncellemeyle birlikte Instant View teknolojisi, görüntü linkleri, tablolar, iç içe geçmiş listeler, yatay kaydırma, katlanabilir metin blokları ve çok daha fazlasını destekliyor.

Artık çok karmaşık makaleler için daha iyi performans alabilirsiniz. Wikipedia sayfasını deneyin. Üzgünüz bilgi kütüphanesi Wikipedia ülkemizde engellenmiş durumda.

Telegram, Instant View sayfalarını internetin daha da büyük bir bölümü için kullanıma sunmak için yeni bir kitle kaynak yarışması yapacağını da belirtti.

Bir yarışma? Evet, kulağa oldukça hoş geliyor. Gerçekten bu teknolojinin daha büyük kitlelere yayılmaya ihtiyacı var.

iOS sürümündeki hatalar düzeltildi

Telegram 5.0 sürümüne kadar iOS üzerinde binlerce düzeltme ve iyileştirme yaması yapıldı. 5.1 sürümü ile Telegram’da 400 yeni iyileştirme yaması var.

Yeni tasarımsal değişiklikler

Android için Telegram sürümü 5.0’a ulaştı ve tasarım departmanında büyük bir revizyon aldı. Paylaşılan medyaya kullanıcı, grup ve kanal profillerinden erişmek artık çok daha kolay.

Paylaşılan medya artık yüksek kaliteli net önizlemeler, artan yükleme hızı, bağlantılarda ve dosya bölümlerinde daha fazla bilgi ve daha verimli tasarım sunuyor.

Ayarlar ekranları daha akıcı bir deneyim için yeniden tasarlandı.

Profil seçimleri için fotoğraf seçiciyi yükselttik, böylece profilinizde görüntülenecek doğru başlığı seçebilirsiniz.

Son olarak, oynatma sırasında videoları yakınlaştırabilir ve sol ve sağa kaydırarak, normal fotoğraflar gibi belgeler olarak gönderilen tam çözünürlüklü görüntüleri tarayabilirsiniz.

#teknoZip’lendi

Telegram’ın dün akşam saatlerinde uygulama-içi yayınlandığı güncellemeyle Telegram resmi olarak Türkçe desteğine kavuştu.
Yeni güncelleme, dünyadaki daha küçük dil topluluklarına eşit muamele getiriyor.
Yeni güncellemeyle birlikte Instant View teknolojisi 2.0 sürümüne yükseltildi.
Telegram’da 400 yeni iyileştirme yaması var.
Android için Telegram sürümü 5.0’a ulaştı ve tasarım departmanında büyük bir revizyon aldı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status