17 Mayıs 2019
  • 17 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Tesla Türkiye İle İlgili Yatırım Planlarından Vazgeçti

0 83 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Tesla Türkiye İle İlgili Yatırım Planlarından Vazgeçti

Elon Musk tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan Tesla Türkiye yatırım planları heyecan yaratmıştı ancak hayaller suya düşmüş görünüyor.

Tesla’nın Türkiye’ye yatırım yapacağı söylentileri geçen sene Kasım ayında Elon Musk’ın Türkiye ziyareti ile alevlenmişti. Daha sonra birinci ağızlardan doğrulanan bu yatırım planlarından Türkiye’nin şu an içerisinde bulunduğu ekonomik çalkantılar sebebiyle vazgeçildi.

Elon Musk, Tesla’nın Türkiye’ye yapacağı büyük yatırımı Twitter üzerinden bizzat kendisi söylemişti. Ancak aradan geçen süreçte Türkiye’den yapılan Tesla siparişlerinin neredeyse sıfıra inmesi yatırım planlarının da şimdilik durdurulmasına sebep oldu. Haber, S&S Motors Genel Müdürü Ferhat Albayrak’ın Twitter üzerinden başka bir kullanıcının sorusuna verdiği cevap ile yayıldı.

Bir Twitter kullanıcısının “teslanın Türkiyeye gelmeyeceği söyleniyor. Sizin bir demeciniz oldu mu bu konu hakkında?” sorusuna Albayrak “Vergiler eski haline gelene dek bir faaliyette bulunmayacaklar.” Şeklinde cevap verdi.

ABD ile Türkiye arasında süren gerginlik ithal edilen otomobillere ek yüzde 60 vergi uygulanmasında daha sonra gerginliğin tırmanmasıyla bu verginin yüzde 120’ye çıkmasına sebep olmuştu. Ek vergilerden dolayı bu süreçte Tesla siparişleri durma noktasına gelirken sipariş edilenler ise gümrükten geri gönderilmeye başlanmıştır. Tesla bunun üzerine yatırım planlarını durdurma kararı aldı.

#teknoZip’lendi

ABD’den ithal otomobillere ek vergi yüklenmesi üzerine Tesla siparişleri durma noktasına geldi. Bunun üzerine şirket Türkiye planlarını askıya aldı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status