18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Tesla’dan Oto Pilot Güncellemesi

0 109 Views
Erkan | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Tesla Yeni Oto Pilot Sistemini Kullanıma Sundu

Tesla bu ay başında yayınladığı oto pilot güncellemesi ile sürümü 9’a çıkarttı. Yeni oto pilot güncellemesi ile yolu izleyen araç içi kamera eklendi. Tesla şirketinin yaptığı açıklamaya göre araçlar şerit değiştirme önerileri, şerit değişikliği, tâli yol önerileri, otoyoldan çıkış önerileri gibi rota seçeneklerini sürücü gözetiminde değerlendirerek kendi kendine bu yollara yönelebilecek. Tüm kontrol araçlara verilmeyecek, araçların önerileri araç içinde bulunan ekranda belirecek ve sürücü buna onay verirse araç önerilen işlemi gerçekleştirecek.

Güncelleme İle Gelen Diğer Özellikler

Araç park halinde iken oyun oynayabilme ve navigasyon sistemine yönelik güncellemeler içeriyor. Tesla bu güncellemenin ardından sürücüleri yine de dikkatlerini yola vermeleri konusunda uyardı.
otoyoldan-çıkış

Oto Pilot Sistemini Nasıl Geliştiriyorlar?

Araç, etrafındaki nesneleri belirlemek için kamera, radar ve sensörün bulunduğu bir sistem kullanıyor. Bu sistemden elde edilen veriler Tesla şirketinin sunucularına gönderiliyor, bu veriler sayesinde Tesla araçlarından herhangi biri bir yolu daha önce geçtiyse, ondan sonra aynı yoldan geçecek bir Tesla aracı o yol ile verilere sahip oluyor, böylece araçlar yolda ne ile karşılaşacağını biliyor. Oto pilot sistemin 2015 yılında başlatılmasından bu yana milyarlarca veri toplandığı söyleniyor

#teknoZip’lendi

Tesla şirketinin yaptığı güncelleme ile şerit değiştirme önerileri, şerit değişikliği, tâli yol önerileri, otoyoldan çıkış önerileri gibi rota seçeneklerini sürücü gözetiminde değerlendirerek kendi kendine bu yollara yönelebilecek. Ama tüm bunlar sürücünün araç içi ekranda onay vermesiyle gerçekleşecek işlemler. Araç park halinde iken oyun oynayabilme ve navigasyon sistemine yönelik de güncellemeler içeriyor
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status