20 Mayıs 2019
  • 20 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

TikTok’a Rakip Facebook’tan Geldi, Lasso Nedir?

0 75 Views
Erkan | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Kaybettiği Kitleyi Geri Kazanmaya Çalışan Facebook, Lasso Adlı Yeni Bir uygulama Çıkarttı

Facebook, Musical.ly birleşmiş olan 15 saniyelik video uygulaması olan TikTok ile rekabet etmek için Lasso adlı bir uygulama tasarladı.

Facebook kaybettiği popülerliğini Lasso uygulaması ile geri kazanmayı amaçlıyor. Lasso’nun çok sayıda içeriği var, bu da Facebook’un uygulamayı bugüne kadar beta kullanıcıları topluluğuna açtığını gösteriyor. Facebook, Lasso uygulaması hakkında web sitesinde hiçbir resmi açıklamada bulunmadı.

Lasso’da kullanıcılar, TikTok’da olduğu gibi dans edip müzikle dudak senkronizasyonu yapabilirler. Uygulama ayrıca kullanıcıların Vines gibi kısa klipleri kaydetmesini sağlar.

lasso-nedir-facebooktan-tiktoka-rakip-geldi
Instagram ile Lasso’da oturum açabilir veya Facebook kullanarak bir hesap oluşturabilirsiniz. Uygulama profil sayfanıza, fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişim izni istiyor, yetkilendirme yapmanız gerekiyor. Ayarları yaptıktan sonra otomatik olarak oynatılan onlarca kısa videoda gezinebilirsiniz. Lasso videolarını, Facebook hikayesinde ve Instagram hikayesinde paylaşabiliyorsunuz.

Lasso’nun, TikTok’a cidden güçlü bir rakip olup olmayacağı merak konusu oldu.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status