21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Turkcell Superonline Adil Kullanım Kotasını Kaldırıyor

0 192 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Turkcell Superonline Adil Kullanım Kotasını Kaldırıyor

BTK tarafından 27 Aralık 2016’da alınan karar doğrultusunda 31 Aralık 2018 itibariyle AKK (Adil Kullanım Kotası) ya da diğer adıyla AKN (Adil Kullanım Kotası)’nın kalkması gerekiyor. Bu karar doğrultusunda Turkcell Superonline adil kullanım kotasını kaldırıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan’ın konuyu yeniden dillendirmesi üzereine yaptığımız haberlerde AKK isminin kalkacağını ancak sonrasının belirsiz olduğunu ve çok da umutlu olmadığımızı belirtmiştik.

İlgili Haber: Adil Kullanım Kotası Kalkıyor, Peki Ya Sonra?

akk

Bakanın bu açıklamasından sonra Türk Telekom tarafından beklediğimiz gibi bir hamle gelmişti. Türk Telekom’un açıklamasından anladığımız kadarıyla Türk Telekom yasaların arkasından dolaşarak hızlarda görece bir artışla AKK’nin sadece adını kaldırıyor ancak AKK teknik olarak devam ediyor.

İlgili Haber: AKK Yerine Kota Ve Ek Paket Uygulaması Geliyor

 

Türk Telekom’dan sonra diğer servis sağlayıcılardan da yavaş yavaş açıklamar gelmeye abşladı. TürkNet ve Milenicom gibi çok önceden AKK’yi kaldırmış olan sağlayıcılar AKK’siz özgür internet hizmetlerine aynen devam edeceklerini bildirmişlerdi. Bu sağlayıcıların yanına şimdi Turkcell de ekleniyor.

Türkcell Superonline 1 Ocak 2019’da AKK uygulamasına resmen son vermiş olacak. Turkcell tarafından kota ve ek paket gibi farklı uygulamalara yer vermeden koşulsuz şartsız şekilde AKK uygulamasına son verileceği açıklandı.

Turkcell Satıştan Sorumu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

“Türkiye’nin geleceği ve menfaatleri için dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hep birlikte görüyoruz. Dijital dönüşümün ve dijitalleşen dünyanın havası suyu da hiç şüphesiz ki internet bağlantı hizmetleri diyebiliriz. Biz Turkcell olarak 1 Ocak itibarıyla Turkcell’li iki milyondan fazla ev ve iş yerinde, dijital ekosistemde diledikleri gibi yaşayabilmeleri için daha önce de sonuna kadar desteklediğimizi belirttiğimiz AKK’sız internet kullanımını başlatıyoruz. Mevcutta, AKK tekliflerinde bulunan müşterilerimizi ek paket, ek fiyat, hediye gibi kavram karmaşasına sokmadan net bir şekilde AKK’sız internet dünyasına geçiriyoruz.”

TürkNet ve Milenicom gibi görece daha ufak oyuncuların yanına Turkcell’in de eklenmiş olması kullanıcılar açısından sevindirici bir gelişme oldu. Umarız diğer servis sağlayıcılar da AKK’siz özgür bir internet için adım atar.

Kullanıcılara sunulacak olan limitsiz internet tarifelerinin yeterli olmadığını belirten Murat Erkan internete erişim maliyetlerinin düşürülmesi ve yüksek hızda internetin tüm Türkiye’ye yayılabilmesi için ortak fiber altyapı kurgusuna bir an önce geçilmesi gerektiğini de vurguladı.

#teknoZip’lendi

Türkcell Superonline 1 Ocak 2019’da AKK uygulamasına resmen son vermiş olacak. Turkcell tarafından kota ve ek paket gibi farklı uygulamalara yer vermeden koşulsuz şartsız şekilde AKK uygulamasına son verileceği açıklandı.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status