Ana sayfa İnternet Twitter Botları Kontrolden Çıktı!

Twitter Botları Kontrolden Çıktı!

Programcıların oldukça sevmiş olduğu ve insanlar iletişim sağlayabilen Twitter botları, Twitter için büyük bir risk haline geldi. Tüm detaylar haberimizde...

31
0
PAYLAŞ
Twitter Botları Kontrolden Çıktı!

Twitter’da hepinizin bildiği üzere botlara karşı pek engel ve güvenlik önlemi yok. Bu durum en çokta programcıların işine yarıyor. Bir çok programcı, botlar kodlayarak hesaplar  açabiliyor ve hesaplarda paylaşım yaptırabiliyordu. Fakat Twitter bu botlar yüzünden iyice sıkıntıya girmiş durumda.

Twitter Botları Kontrolden Çıktı!

Botlar baktığımız zaman geleneksel yollar kullanılarak oldukça basit bir şekilde büyümekte. Hatta bir site, tüm rakiplerin birlikte çalışabilmesi amacıyla,  veritabanı dahi önermişti. Bu sayede markalar daha kolay tanıttım yapabilecekti.  Veritabanı sayesinde herhangi biri, bir şeyden söz ettiği andan itibaren bir ürün DM yoluyla bildirilecekti.

Bu sebep yüzünden  Daily Beast gazetesi muhabiri Joseph Cox, Twitter botlarının hesabını çok hızlı biçimde takip etmesi sonucunda hesabı askıya alındı. Cox bu konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Çünkü Twitter ile aralarında yapmış olduğu konuşma kayıt altında değildi. Botlar ilk başta makaleleri sonradan ise yazarları takip ediyor.

Twitter Botları Kontrolden Çıktı!

Cox, yapmış olduğu açıklamada, ”Botların kurmuş olduğu hesaplar yüzünde suçu günahı olmayan insanların hesabı kapanıyor. Sosyal medya Twitter bu duruma el atarak bir şey yapmalı. Şüpheli hesapların kapatılması lazımken benim hesabım gitti.” ifadelerine yer verdi. Açıkçası kötü niyetli kişiler bu botları kullanarak büyük hesapları kapatabilir. Bu yüzden kesinlikle Twitter’in bu konuya el atıp bir önlem alması gerekiyor. Konu hakkında gelişme yaşandıkça sitemiz üzerinden bilgi vereceğiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here