21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Resmen Açıklandı

0 38 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 5 ay önce

Bir süredir Twitter tweet düzenleme özelliği ile ilgili sinyaller geliyordu ancak bu ilk kez resmi olarak dillendirildi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey kendisine tweet düzenleme özelliği ile ilgili sorulan bir soruya bunun üzerinde çalıştıkları cevabını verdi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Joe Rogan Experience’ın konuğu oldu. Bu program esnasında kendisine gönderilmiş tweetlerin düzenlenebilmesi ile ilgili sorulan soruya “Tam olarak bunu yapmaya çalışıyoruz.” cevabını verdi.


twitter-ceosu-jack-dorsey-twitter-tweet-duzenleme-ozelligi

Tweet düzenleme özelliğinin şimdiye kadar getirilmemiş olmasını ise sitenin mesaj temelli geçmişine bağlayan Jack Dorsey “Bir mesaj gönderdiğinizde, geri alamazsınız. Bu yüzden tweeti attığınızda da anında dünyayla paylaşılır.” Şeklinde konuştu.

Dorsey, tweet düzenleme özelliğinin Twitter’ın gerçek zamanlı yapısına zarar verebileceği konusunda endişelendiklerini ve bu konuyu epey tartıştıklarını dile getirdi. Tweetlerin düzenlenebilmesi için bir zaman aralığı verilmesi ise bu sorunun çözümü olarak gösteriliyor. Görünüşe göre tweet atıldıktan sonra 30 saniye içerisinde düzenlemeye izin verilmesi planlanıyor. Düzenlemeden sonra tweetin orijinal hali de tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek.


Bu özellik 140 karakter limitinin iki katına çıkarılmasının ardından Twitter’da gerçekleştirilmiş en köklü değişiklik olacak. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili bir bilgisi ise paylaşılmadı.

#TeknoZip’lendi

Jack Dorsey tweet düzenleme özelliği üzerinde çalıştıklarını belirtti. Plana göre atılan tweetlerin 30 saniye gibi kısa bir süre içerisinde düzenlenmesine izin verilecek.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status