18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Uber Drone ile Yemek Dağıtmaya 2021’de Başlıyor

0 64 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Uber Drone ile Yemek Dağıtmaya 2021’de Başlıyor

Uber’in yemek dağıtım hizmetini drone’lar aracılığıyla vermeye başlayacağı tarihin 2021 olduğu söyleniyor.

Drone’ları kullanarak yemek dağıtma fikrini Uber yakın bir tarihte gerçekleştirmeye başlayacak gibi görünüyor. Ulaşım noktasında dünyanın her yerinde hizmet sunan şirket, çıkan haberlere göre yemek dağıtım hizmetini drone’lar ile gerçekleştireceği yeni uygulamasını 2021 yılında kullanıma sunmayı amaçlıyor. Uber’in planı web sitelerinde yayınladıkları bir “drone yöneticisi” iş ilanı ile öğrenildi. İlan daha sonra yayından kaldırıldı. Açılan ancak daha sonra yayından kaldırılmış olan bu ilana göre Uber “güvenli, yasal, verimli ve ölçeklenebilir uçuş operasyonları” yapabilecek bir drone yöneticisi arıyor.

İşe alınana veya alınacak olan bu drone yöneticisi Uber’e ait yemek dağıtım drone’larını önümüzdeki yıl çalışır hale getirip 2021’e kadar ise tamamen dağıtım için hazır hale getirmekle sorumlu olacak gibi. Uber’in drone ile gerçekleştireceği dağıtım hizmetine ise sitede yayınlanan iş ilanında da yer alan “UberExpress” adının verileceği düşünülüyor. Eğer bu drone ile dağıtım hizmeti yalnızca yemek dağıtımlarında kullanılacak ise hali hazırda şirketin yemek dağıtım hizmeti olan UberEats’in bir parçası olarak konumlanacaktır.

Uber Drone ile Yemek Dağıtmaya 2021’de Başlıyor

Uber drone ile dağıtım hizmetinden daha önce de söz etmişti. Şirketin CEO’su Dara Khosrowshahi, geçtiğimiz aylarda 5 dakika içinde müşterilere yemek teslimatı yapacak drone’lar üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Khosrowshahi, açıklamasında “Uber’in olayı yalnızca otomobiller değil. Uber’in işi taşımacılık olmalı. Şahsi inancıma göre insan ulaşımını çözmenin anahtarı, tüm şehirde uçan hamburgerler olması. Uçan hamburgerlere ihtiyacımız var” demişti.

Uber Drone ile Yemek Dağıtmaya 2021’de Başlıyor

Şirket ABD’de ulaşım bakanlığınca sürdürülen ticari drone test programında yer alıyor. Khosrowshahi’nin açıklamalarına göre bu program dahilinde yemek dağıtımında kullanılacak drone’ların testi gerçekleştiriliyor.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status