Ana sayfa Donanım WhatsApp, İşletme Hesaplarını Doğrulamaya Başladı

WhatsApp, İşletme Hesaplarını Doğrulamaya Başladı

Artık bazı WhatsApp'larda bazı hesapların yanında yeşil bir rozet olduğunu göreceksiniz. Peki, bu yeşil rozet nedir? İşte tüm merak edilenler ve ayrıntılar haberimizde...

51
0
PAYLAŞ
WhatsApp, İşletme Hesaplarını Doğrulamaya Başladı

Bildiğiniz üzere işletmeler günümüzde bir çok sosyal medyasını kullanmakta. İşletmeler arasında artık bu durum çok yaygın bir hale gelmiş durumda. Artık herkesin sosyal medya açmak gibi bir bir ayrıcalığı  bulunması sebebiyle, platformların işletme  hesaplarına özel olarak rozet veya tik gibi işaretler vermesi oldukça önem arz eden konulardan bir tanesi.

Çünkü teknik bir konu olduğunda destek almak zorunda kaldığınız zaman kişisel bilgilerinizi vermek zorunda kalabiliyorsunuz.  Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram gibi büyük sitelerde bildiğiniz üzere bu özellik mevcuttu. Bu sitelerin arasına WhatsApp uygulaması da geliyor.

WhatsApp, İşletme Hesaplarını Doğrulamaya Başladı!

WhatsApp bu günden başlayarak tüm işletme hesaplarına yavaş yavaş doğrulama rozeti vermeye başladı. Şimdilik küçük marka gruplarına gelen bu özelliğin kısa zaman sonra tüm dünyaya açılması bekleniyor. Bu yıl bir çok haberde WhatsApp’a mobil ödeme özelliği gelecek haberleri ile karşılaşmıştık, doğrulanmış hesaplar sayesinde bu özellik gelecek gibi görünüyor.

Ayrıca doğrulanma rozetinin yanı sıra işletme hesaplarının konuşma balonları da  kendilerine  ait özel bir renge sahip olacak. Ayrıca bu mesajlar silinmeyecektir. Açıkçası bu özelliğin gelmesi güzel oldu, artık şirketlere ve kurumlarla WhatsApp üzerinden iletişim kurduğumuzda içimiz ferah olacak. Ayrıca bu özelliğin gelmesiyle beraber kısa zaman sonra mobil ödeme özelliğinin de geleceği düşüncesindeyim. Konu hakkında gelişmeler yaşandıkça sitemiz üzerinden sizlere bilgi vereceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here