23 Mayıs 2019
  • 23 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

WhatsApp’da Kendi Çıkartmanızı Oluşturun

0 278 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 7 ay önce

Yeni Yayınlanan WhatsApp Sticker’da Kendi Çıkartmalarınızı Oluşturabilirsiniz.

Bugün Android platformundaki WhatsApp kullanıcıları Sohbetler’deki çıkartma özelliğini kullanmaya başladı. Bu çıkartmalar çeşitli temalara, ruh hallerine ve diğer kategorilere dayanan hareketli grafiklerdir. Birçok mesajlaşma platformunda zaten çıkartmalar vardı. WhatsApp oyuna oldukça geç katıldı. Örneğin, Hike Messenger ve Telegram’ın bir süredir çıkartmaları vardı.

İlgili Haber: WhatsApp Sticker Özelliği Tüm Kullanıcılara Açıldı

Ama işleri daha ilginç hale getirmek ve dikkat çekmek isteyen WhatsApp, üçüncü taraf çıkartma paketlerine izin veriyor. Yani WhatsApp için kendi özel çıkartma paketlerinizi yaratabilirsiniz. Google Klavye’de kendi özel çıkartmalarınızı nasıl tasarladığınızı biliyor musunuz? WhatsApp’ta biraz benzer. Tek fark, bunu yapmak için bir üçüncü taraf uygulaması gerektirir.

Süreç boyunca size yol gösterelim.

Google Play Store’a gidin ve “Sticker Maker for WhatsApp”ı (Yapımcı: Viko & Co.) arayın ve indirin veya buraya tıklayın. ve indirin.
Uygulamayı başlattığınızda, “Create a new sticker pack” adlı bir seçenek göreceksiniz tıklayın.

whatsapp-sticker-olusturma-1 whatsapp-sticker-olusturma-2

Stickerpack name: Yapıştırma Paketinin Adı

Stickpack author: Yapıştırma Paketinin Sahibi

Belirtilen alanları doldurun ve Create’e basın.

whatsapp-sticker-olusturma-3 whatsapp-sticker-olusturma-4 whatsapp-sticker-olusturma-4

Burada boş fotoğraf alanları göreceksiniz. Yeni bir Sticker oluşturmak için birine tıklayın. Yeni bir fotoğraf çekebilir veya galeride bulunan bir fotoğrafı seçebilirsiniz.

Fotoğrafı belirledikten sonra çıkartmada görünmesini istediğiniz bölümü çizin. Minimum 1 adet Tray Icon (Ana İkon) ve 3 adet yapıştırma belirledikten sonra Publich Sticker Pack’e basın. Gelen bildirimleri onaylayın ve WhatsApp Sticker bölümüne gidin.

Burada belirlediğiniz yapıştırmalar görünecektir. İstediklerinizi seçerek sevdiklerinize, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

whatsapp-sticker-olusturma-4

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status