16 Mayıs 2019
  • 16 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Windows 10 2018 Ekim Güncellemesi

0 191 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 7 ay önce

Windows 10 Ekim Güncellemesinde Neler Yeni

İnanılmaz bir şekilde, Windows 10’un son büyük güncellemesinden bu yana beş ay geçti. Nisan güncellemesi çok fazla potansiyele sahipti. Şimdi, tanıtıldıktan birkaç gün sonra kaldırılan Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi’nde neler yeni göz atalım.

2018’in 2. çeyreğinde sessizce piyasaya sürülen 1809 numaralı yapı, işletim sistemini ince yollarla geliştiren küçük özelliklerde önemli değişiklikler içeriyor. Aslında oldukça önemli bir güncelleme ve en önemli öğeleri ele alacağız.

Dosya Gezgini

Muhtemelen herkesin beklediği bilgisayarınıza hem şık bir hava katan hem de geceleri gözünüzün daha yorulmasını sağlayan karanlık tema. Windows Explorer artık şık ve gölgeli bir temaya sahip. İster sürekli gece, ister yalnızca geceleri açılmasını sağlayacağınız bu özellik bize göre güncellemenin en iyisi.

Ne yazık ki, masaüstü OneDrive uygulamasının şu anda karanlık bir teması yok ve görünüşe göre planlanmıyor.

Ekran Alıntısı Aracı

Windows 10’da şu an kullandığın ekran yakalama aracı yerini yeni Alıntı ve Taslak uygulamasına bırakıyor. Tamamen baştan tasarlanan bir Windows arayüzle karşımıza çıkan Alıntı ve Taslak, ekran görüntüsü yakalama ve düzenleme uygulamasıdır. Artık ekran görüntülerinizi düzenlemek için harici bir araç kullanmanıza gerek kalmayacak.

Burada süper düzenleme özellikleri beklemeyin. Temel kullanım için oldukça iyi. Bu yeni özellikle iyi iş çıkardın, Microsoft.

Oyun Çubuğu

Oyun çubuğu tekrar güncellendi ve artık farklı uygulamalar için belirli ses ayarlarının seçilmesine yönelik kontroller içeren çok daha üstün bir arayüz içeriyor. Önceki tasarımın hayranı olmadığımı hatırlıyorum. Oyun Çubuğu şimdi de başlat menüsünde bir uygulama olarak erişilebilir.

Şık ve kullanışlı özellikler! Fakat halen vaat edilen performans geliştirmeleri eksik!

Daha önceki bir yapıda, Oyun Çubuğu geçici olarak RAM, GPU, CPU ve FPS verileriyle kullanışlı bir Performans bölümü içeriyordu. Orada, gereksiz arka plan sistemi etkinliğini azaltacak ve çalışan bir oyuna kaynak önceliği verebilecek bir “”Ayrı Kaynaklar”” geçişi vardı. Ancak, Microsoft bu özelliği bir test aşamasından sonra geri çekti. Buna rağmen, Oyun Çubuğu performans bölümünün geri ekleneceğine inanıyorum.

Windows 10 Güncelleme Oranları Düşüşte

#teknoZip’lendi

Windows Explorer artık şık ve gölgeli bir temaya sahip. İster sürekli gece.
Tamamen baştan tasarlanan bir Windows arayüzle karşımıza çıkan Alıntı ve Taslak, ekran görüntüsü yakalama ve düzenleme uygulamasıdır.
Oyun çubuğu tekrar güncellendi ve artık farklı uygulamalar için belirli ses ayarlarının seçilmesine yönelik kontroller içeren çok daha üstün bir arayüz içeriyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status