18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Windows 10 Ekim Güncellemesi, Intel Sürücülerinde Ses Sorunu Ortaya Çıkarıyor

0 122 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi, Intel sürücüleri ile sorun yaşıyor.

Windows 10 Ekim Güncellemesi, Microsoft için oldukça baş ağrıtıcı geçiyor. Geçtiğimiz hafta güncellemenin düzeltilmiş halinin yayınlanmasının ardından, Intel sürücülerinin yeni Windows sürümüyle sorun yaşadığı ortaya çıktı. Microsoft yaşanan hatadan dolayı Intel olan cihazlara güncelleme göndermeyi durdurdu.

Microsoft, daha önce Intel sürücülerindeki hatalarla ilgili sorunları çözmüştü. Ancak şirketin destek forumundaki yeni bir gönderiye sorun farklı şekilde devam ediyor.

Ekim 2018 Güncelleştirmesi’ne yükselttikten sonra bilgisayarına bağlı olan monitörden artık ses gelmemesi konusunda şikayette bulunan bir kullanıcıya Microsoft moderatörü şöyle yanıt verdi. Windows yanlış versiyonu yayınlanan Intel sürücüsünün bazı özelliklerini desteklemiyor.

Moderatör şunları da ekledi: “Windows 10’a güncellendikten sonra, sürüm 1809 [Ekim 2018 Güncellemesi] ile, HDMI, USB-C veya DisplayPort üzerinden PC’ye bağlı bir monitör veya televizyondan ses çalma özelliği, bu sürücülere sahip cihazlarda düzgün çalışmayabilir.”

Sonuç olarak Microsoft şimdi söz konusu sürücüleri çalıştıran cihazların (yani, 24.20.100.6344 veya 24.20.100.6345 sürümlerini) güncellemeyi edinmesini engelliyor. Moderatör:  “Bu ekran sürücülerinde bir çözüm sağlamak için Intel ile çalışıyoruz.”

Bu sorundan etkinelip etkilenmediğinizi kontrol edin

Şu anda Windows engellediği için güncellemeye ulaşamıyor olmanız gerek. Ancak Intel ekran sürücülerinizin sürümünü kontrol etmek isterseniz aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi’ne gidin (bunu Başlat düğmesinin yanındaki arama kutusuna yazın), ardından Ekran Bağdaştırıcıları’nı tıklatın, Intel HD Graphics’i sağ tıklatın, Özellikler’i seçin ve son olarak sürücü sürümünün bulunduğu Sürücü sekmesini tıklatın. Sürücü sürümü numarasını göreceksiniz.

Yukarıda belirtilen sürümlerden biri olması durumunda (24.20.100.6344 veya 24.20.100.6345), Ekim 2018 Güncelleştirmesi’ni yüklememelisiniz.

#teknoZip’lendi

“Windows 10’a güncellendikten sonra, sürüm 1809 [Ekim 2018 Güncellemesi] ile, HDMI, USB-C veya DisplayPort üzerinden PC’ye bağlı bir monitör veya televizyondan ses çalma özelliği, bu sürücülere sahip cihazlarda düzgün çalışmayabilir.”

Belirtilen sürümlerden biri olması durumunda (24.20.100.6344 veya 24.20.100.6345), Ekim 2018 Güncelleştirmesi’ni yüklememelisiniz.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status