17 Mayıs 2019
  • 17 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Windows 10 Ekim Güncellemesi Yeniden Yayınlandı

0 124 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Windows 10 Ekim Güncellemesi (1809) Bugün Yeniden Yayınlandı

Güncellemenin ardından kullanıcıların dosyalarının silindiğin ortaya çıkmasıyla ekim güncellemesi hemen geri çekilmişti. Daha sonra bu durumu düzeltip güncellemeyi Insıder’lara yollayan Microsoft en sonunda düzgün çalıştığının umduğumuz Windows 10’u yayınladı.

İster Windows Update’den, ister Windows’un kendi web sitesinden son sürümü indirebilirsiniz.

Arda arda gelen Windows 10 güncelleme sorunlarının ardından lisans sorunu yaşayan Microsoft için 2018 hiç iyi geçmiyor

Microsoft Windows 10’la 2018’de hiç iyi şeyler yaşamadı. Önce Nisan 2018 (Windows 10 1803) sürümüyle bazı kullanıcılar mavi ekran sorunuyla karşı karşıya kaldı. Bununla da bitmemişti masaüstü ve Chrome’da donmalar meydana geliyordu. Ekim 2018 (Windows 10 1809) güncellemesinde ise kimsenin istemeyeceği türden bir sorun yaşandı. Güncellemeyi yapan kullanıcıların dosyaları siliniyordu.

Sizce bunlarla bitti mi? Tabiki, hayır. Geçtiğimiz günlerde bir mühendisin hatası sonucu lisanslı Windows 10 Pro kullanıcılarının lisansı Windows 10 Home’a düştü.

Microsoft Windows’u Nasıl Geliştirdikleri Hakkında Daha Şeffaf Olacak

Bu yıl Microsoft Windows 10 hatalarıyla oldukça zor zaman geçirdi. Bu hataların bir kısmı Windows Insider test programıyla Microsoft’a bildirildi. Bildirilmeyenler, bilinmeyenler ise son kullanıcıya zor zamanlar yaşattı. Microsoft artık Windows 10 kullanıcılarının geri bildirimlerini dinliyor ve Windows’u geliştirip test ettiği konularda daha şeffaf olmak için bir dizi blog yayını başlatıyor. Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi bugün yeniden piyasaya sürüldü. Microsoft, mevcut ilerlemenin nasıl devam ettiğini belgelemek için gelecek yıl içinde bir Windows güncelleme durumu panosu eklemeyi planlıyor.

Windows’daki şirket başkan yardımcısı Michael Fortin: ‘Her makinenin, bileşenlerin, sürücülerin ve yazılımların aynı olmadığı 700 milyondan fazla cihaz için Windows’u geliştiriyoruz. Daha fazla makinede büyük ölçüde değişkenlik gösterdiği için, test edilecek karmaşık bir sistemdir. Windows 10, 35 milyondan fazla uygulama ve 16 milyon benzersiz donanım / sürücü kombinasyonu destekliyor.’ dedi.

teknozip instagramteknozip twitterteknozip facebook
whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status