18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Windows 10 Ekim Güncellemesini Yapan Kullanıcıların Oranı Yalnızca %2.8

0 85 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Windows 10 yüklü bilgisayarların yalnızca %2.8’inde Ekim güncelleştirmesinin yüklü olduğu ortaya çıktı

Nisan 2018’deki Windows 10 Güncelleştirmesi kullanım oranının son derece hızlı bir şekilde arttığını hatırlıyoruz. Windows 10 yüklü cihazların yaklaşık %89’u Nisan güncellemesini yüklemişti. Ancak Ekim 2018 Güncellemesi son istatistiklere göre çok farklı bir durumda. Bitmek bilmeyen, gün geçtikçe yeni hataları ortaya çıkan Ekim güncellemesinin, güncellenmemesinin ana sebebi bu hatalar.

İlgili Haber: Windows 10 Güncelleme Oranları Düşüşte

AdDuplex’e göre(Microsoft Store’dan uygulamalar aracılığıyla) yayınlandığı tarihten itibaren bugüne kadar yalnızca Windows yüklü cihazların yalnızca %2.8’inde Ekim Güncellemesi bulunuyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kullanıcı verilerinin silinmesiyle ilgili önemli bir hata tespit edildiğinde güncelleme oldukça uzun bir süre duraklatıldı. Kasım ayı ortasında yeniden yayınlanmaya başladı.

İlgili Haber: Windows 10 Ekim Güncellemesi Yeniden Yayınlandı

Microsoft bu istatistiklere göre kullanıcıların bu sürüme oldukça temkinli yaklaştıkları sonucuna varıyor. Güncellemenin piyasaya sürülmesinden bu yana, güncellemenin belirli PC’lerde engellendiğini de görmüştük.

İlgili Haber: Windows 10 Ekim Güncellemesi, Intel Sürücülerinde Ses Sorunu Ortaya Çıkarıyor

İstatistiklere göre, bilgisayarların büyük bir çoğunluğunda şu an Nisan 2018 Güncellemesi yüklü. Bu oran %89.5. Ekim güncellemesi ile arasında büyük bir uçurum olduğunu görebiliyoruz. Yeni güncellemeye geçmek için bir neden göremiyorsanız, Nisan güncellemesinde kalmanızı öneriyoruz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status