16 Mayıs 2019
  • 16 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Windows 10 Güncelleme Oranları Düşüşte

0 111 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Windows 10 Güncelleme Oranları Düşüşte

Ortaya çıkan son rakamlara göre Windows 10 güncelleme oranlarında düşüş görünüyor.

5000’in üzerinde Microsoft Store uygulamasında çalışan bir reklam sağlayıcı olan AD Duplex tarafından yayınlanan 30 Ekim tarihli rapor Windows 10 hakkında enteresan veriler sunuyor.

windows-10-guncelleme-versiyon-kullanim-oranlari-grafigi

Yayınlanan rapordaki rakamlara bakıldığında Windows 10’ Nisan 2018 güncellemesinin geçen ay ulaştığı yüzde 89.6’lık kullanım oranının ardından bu ay düşüşte olduğu görülüyor. Microsoft son olarak 2 Ekim tarihinde yayınladığı Ekim 2018 güncellemesini cihazlarda kritik sorunlara yol açmasından dolayı yarıda kesmek zorunda kalmıştı.

İlgili Haber: Windows 10 Kullanım Oranları Artmaya Devam Ediyor

 

Nisan 2018 güncellemesinden hemen önceki Fall Creators Update’in yüzde 7’den yüzde 4.9’a düştüğü görülüyor. Versiyon 1703 yüzde 1.7’den yüzde 1.9’a yükselirken versiyon 1609 yüzde 1.8’lik oranını koruyor. Windows’un desteklemediği tek sürüm olan Windows 10’un ilk versiyonlarından versiyon 1511 ise yüzde 0.6’dan yüzde 0.5’e gerilemiş durumda. İlk orijinal Windows 10 sürümü olan 1507 ise yüzde 0.3’lük bir kullanıma sahip.

windows-10-guncelleme-zamana-gore-kullanim-grafigi

Zamana göre kullanım grafiğine baktığımızda ise son dönemde pek bir değişimin olmadığı göze çarpıyor. Ekim 2018 güncellemesi (versiyon 1809) yayınlandıktan sonra ufak bir oranda kullanıma kavuşmuş ancak sonrasında bir değişim olmamış görünüyor. Sorunlu olan bu güncellemeyi kullanmaya başlayan kullanıcıların da güncellemeyi geri almamış olması dikkat çekiyor.

windows-10-kullanan-bilgisayar-üreticileri-grafigi

Üreticilere göre kullanım oranlarının dağılımını veren bu tabloda ise HP’nin en büyük paya sahip olan marka olduğu görülüyor. Yıllardır neredeyse aynı şekilde devam eden bu tabloda dikkat çeken tek değişiklik ise Acer’ın ASUSU’u geçerek dördüncülüğe yükselmiş olması.

Ekim ayı süresince Ekim 2018 güncellemesini henüz yayınlayamamış olan Microsoft’un güncellemeyi bu ay yayınlaması bekleniyor. Ekim 2018 güncellemesinin yayınlanmasıyla tabloda bir değişiklik olup olmayacağı ise merak konusu.

#teknoZip’lendi

5000’in üzerinde Microsoft Store uygulamasında çalışan bir reklam sağlayıcı olan AD Duplex tarafından yayınlanan 30 Ekim tarihli rapor Windows 10 hakkında enteresan veriler sunuyor. Verilere bakıldığında Windows 10 güncelleme oranlarının düşüşte olduğu görülüyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status