18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Windows 10 Kullanım Oranları Artmaya Devam Ediyor

0 85 Views
E.C.U | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Windows 10 Kullanım Oranları Artmaya Devam Ediyor

NetMarketShare’ın yayınladığı son veriler Windows 10 kullanım oranlarının yükselmeye devam ettiğini gösteriyor. Windows 10 yükselişte olan oranlarını yükseltemeye devam ediyor ve Windows 7’yi geçmeye çok yakın.

İlgili Haber: Windows 10 Güncelleme Oranları Düşüşte

 

NetMarketShare’ın yayınladığı Pazar payı raporunda bulunan veriler hala en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7’nin düşüşte olduğunu ve Windows 10’un yükselmeye devam ettiğini gösteriyor. En çok kullanılan işletim sistemi olmaya çok yakın olan Windows 10’un Windows 7’yi geçmek üzere olduğu görülüyor. StatCounter adlı araştırma şirketine bakılırsa Windows 10 zaten şu an en çok kullanılan Windows sürümü.

windows-10-kullanimi-artiyor

Ekim ayı verilerine bakıldığında Windows 7 yüzde 40.88’den yüzde 39.35’e düşerken Windows 10 yüzde 37.44’den yüzde 38.28’e yükselmiş durumda.

Windows-kullanim-istatistikleri-steam

Yeni yıla önde girecek gibi duran Windows 10 Steam verilerine gre de önde. Steam Ekim 2018 istatistiklerine bakıldığında Windows 10 yüzde 61.24 ile birinciyken Windows 7 yüzde 29.61 ile ikinci sırada. Onları yüzde 3.31 ile Windows 8.1 takip ediyor.

#teknoZip’lendi

Windows 10 kullanım oranları yükselişte. Yüzde 38.28 kullanım oranına ulaşan Windows 10 yüzde 39.35’lik Windows 7’yi geçmeye çok yakın.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status