18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Windows 10, Resmi ARM Desteğine Kavuştu

0 61 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

İlerleyen günlerde Snapdragon işlemcili Windows bilgisayarları görebiliriz

ARM platformu daha hızlı, daha güçlü üçüncü taraf uygulamaları vaat ediyor.

ARM tabanlı Windows 10 cihazların performansta iyileşti, ancak yazılım desteği olmadan hiçbir işe yaramıyordu. Bu haftadan itibaren böyle bir sorun kalmadı. Microsoft, geliştiricilere yerel ARM64 uygulamaları oluşturmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayan Visual Studio 15.9’u yayımladı. Söz konusu uygulamaları, Microsoft Mağazasına gönderebilirler. İsterlerse ARM tabanlı uygulamalarını başka bir yerde de yayınlayabilirler.

Bu uygulamaların ciddi bir sayıya ulaştığını görmek biraz zaman alabilir. Ancak, ARM tabanlı Windows PC’ler için artık önümüzde bir engel kalmış görünmüyor. Yakın zamanda mobil tarafında gördüğümüz işlemcileri Windows tarafında da görebiliriz. Şu anda, x86 tabancı cihazların taşınabilirlik ve pil ömrü avantajlı ARM ile aynı. Snapdragon tabanlı bir dizüstü bilgisayar yakın zamanda Core i5 sisteminden daha iyi performans göstermese de, daha fazla insanın ARM bilgisayarına bir şans vermesini sağlayacak kadar daraltabilir.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status