Ana sayfa İnternet Windows 10 Zafiyeti, Şifrenizi Hackerlara Veriyor!

Windows 10 Zafiyeti, Şifrenizi Hackerlara Veriyor!

Microsoft, ne kadar büyük bir firma olsa da yanlış adımlar atabiliyor. Microsoft tüm dünyayı etkileyecek olan bir Windows 10 zafiyetine yol açtı.  Tüm detaylar...

29
0
PAYLAŞ
Windows 10 Zafiyeti, Şifrenizi Hackerlara Veriyor!

Microsoft, ne kadar büyük bir firma olsa da yanlış adımlar atabiliyor. Microsoft tüm dünyayı etkileyecek olan bir Windows 10 zafiyetine yol açtı. Windows 10 Anniversary Update (Version 1607) güncellemesiyle beraber gelen içerik ulaştırma yöneticisi sebebiyle markette önerilen bir çok uygulama sizin haberiniz olmadan izinsiz bir şekilde otomatik yüklüyor. Bunların arasında yer alan Google Keper uygulaması bilgisayarınızda yer alan şifrenizi kaptırmanıza neden olabilir.

Keeper, Windows 10 içerisinde yüklü geliyor!

Windows’un yeni güncellemesinin içerisinde yer alması sebebiyle çok ciddi kullanım rakamlarına  kadar ulaşan bu güvenlik zaafiyeti şuan bir çok Windows 10 işletim sistemini kullanan kişileri tehdit ediyor. Google Project Zero ekibinde yer alan bir güvenlik çalışanı Tavis Ormandy tarafından bulunan bu zafiyet, tarayıcı üzerinden kullanıcıların tüm şifrelerine erişim imkanı sağlıyor.

Microsoft, henüz bu konuyla alakalı bir açıklamada bulunmasa dahi çok kısa bir süre içerisinde bu özelliğin kaldırılacağını düşünüyoruz. Çünkü Windows 10 içerisinde gelen uygulamalara kullanıcıların kesinlikle güvenmesi gerekiyor. Zafiyeti bir blog yazısıyla açıklayan Tavis, Keeper geliştiricileri ile iletişime geçerek zafiyetin kapatılmasını sağlayan 11.4 versiyonunun yayınlanmasına yardımcı oldu. Eğer Keeper‘ı kullanıyorsanız kesinlikle bu yeni gelen güncellemeyi yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde büyük sorunlar yaşayabilir şifreleriniz çalınabilir. Arkadaşlar kısa bir yorum yapmak gerekirse, gerçekten bu son zamanlarda Microsoft güncellemeler de önemli hatalar yapmakta. Umarız ki ileri ki dönemlerde bunlar son bulur. Yoksa başımıza kötü şeyler gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here