18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Xiaomi Katlanabilir Ekranlı Telefon Videosu Ortaya çıktı

0 36 Views
E.C.U | 2 dk okuma süresi | 4 ay önce

Katlanabilir ekranlı telefonlar 2019’un en çok merak edilenleri arasında. 2018 bitmeden FlexPai dünyanın ilk katlanabilir ekranlı telefonunu satışa sunmuştu. Diğer firmaların da bu konuda yoğun olarak çalıştığı biliniyor. Bu yıl pek çok firmanın katlanabilir ekranlı telefon modellerini tanıtması bekleniyor. Son olarak katlanabilir ekranlı bir telefona ait video Twitter’da ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu görüntülerin Xiaomi katlanabilir ekranlı telefon prototipi oldu iddia ediliyor.

İlgili Haber: Dünyanın ilk Snapdragon 855’li ve Katlanabilir Ekranlı Telefonu Satışa Çıktı: FlexPai

 

2018 yılının sonlarına doğru ilk olarak Samsung tarafından katlanabilir ekranlı telefon bilgileri gelmeye başlamıştı. Sonrasında Huawei, LG, ZTE, Sony, Oppo, Meizu ve Motorola gibi pek çok firmadan katlanabilir ekranlı telefon modelleri ile ilgili çeşitli bilgiler gelmeye başlamıştı. FlexPai bu konuda hızlı davranarak dünyada bir ilk olmuş oldu ancak diğer firmaların da çoğunun bu yıl katlanabilir ekranlı telefon modellerini tanıtması bekleniyor. Katlanabilir ekranlı telefonların yeni bir trend halini alıp alamayacağı büyük merak konusuyken şüphesiz 2019 yılının en çok konuşulan modelleri olacaklar.


Xiaomi Katlanabilir Ekranlı Telefon Prototipi Twitter’da Ortaya Çıktı

Son olarak Twitter üzerinden paylaşılan bir videoda daha önce görülmemiş enteresan bir katlanabilir telefon modeli ortaya çıktı. Bu görüntülerin Xiaomi katlanabilir ekranlı telefon modelinin bir prototipi olduğu iddia ediliyor. Videoda görülen telefon diğer pek çok firma için gelen bilgilerde olduğu gibi ortadan ikiye katlanan bir telefon değil.

Videoda da görüldüğü gibi ekranları açık haldeyken mini bir tablet görünümündeyken sağ ve sol kenarları arkaya doğru katlanıyor ve telefon formuna bürünüyor. Yani burada gördüğümüz cihaz diğerleri gibi ikiye değil üçe katlanıyor diyebiliriz.

Xiaomi ile ilgili katlanabilir telefon modelleri hakkında şimdiye kadar bir bilgi gelmemişti. Bu görüntüler de Xiaomi tarafından henüz onaylanmış değil ancak görüntülerdeki cihaz Xiaomi MIUI arayüzüne benzeyen bir yazılım kullanıldığı için bu cihazın Xiaomi’nin bir prototipi olduğu düşünülüyor.


Şimdilik cihaz ile ilgili bu görüntüler dışında bir bilgi bulunmuyor. Ancak pek çok firma bu konuda yoğun çalışma içerisindeyken Çinli akıllı telefon üretici Xiaomi’nin de bu konuda çalışma yürütüyor olması şüphesiz. Muhtemelen yakın zamanda model ile ilgili daha fazla bilgi gelmeye başlayacak ve diğer çoğu üretici gibi Xiaomi de bu yıl içerisinde bir katlanabilir ekranlı telefon modeli tanıtacaktır.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status