18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Yeni Android Güncellemesiyle Pil Tasarrufunu Etkinleştirdiğinizde Gece Modu da Etkinleşecek

0 59 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Google Gece Moduna Önem Veriyor

Google beyaz rengi oldukça sever. Google’ın hem web hem de mobil cihazlardaki uygulamalarının ve hizmetlerinin büyük çoğunluğunun tasarımı beyaz renk üzerinedir. Bunun kötü olduğunu söyleyemeyiz çünkü, bu uygulamalar oldukça kullanıcı dostu ve minimalist bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur.

Ancak Google’ın da onayladığı gibi, uygulamalarda karanlık mod, batarya ömrüne oldukça yardımcı oluyor. Son Android güncellemesi bunu onaylar nitelikte. En son yayınlanan Android Kasım güvenlik güncellemesinde, pil tasarrufunu açtığınızda otomatik olarak gece modunu da aktif ediyor.

İlgili Haber: Google, Karanlık Modun Pil Ömrünü Yükselttiğini Doğruladı

Peki neden otomatik olarak aktif ediyor?

Önceden kullanıcılar, Gece Modu’nu nasıl ve ne zaman etkin hale getireceklerini belirleme seçeneğine sahipti. Günün belirli saatlerinde, otomatik olarak açıp kapatabiliyorduk. Evet şu an da yapabiliyoruz. Ancak pil tasarrufunu aktif edersek gece modunu kapatamıyoruz.

Bu bir hata mı yoksa Google gerçekten bu zorlamayı Android kullanıcılarına bilerek mi sundu bilemiyoruz. Ancak Google’ın da dediği gibi, karanlık mod pil tasarrufu yapmaya yardımcı oluyor.

#teknoZip’lendi

En son yayınlanan Android Kasım güvenlik güncellemesinde, pil tasarrufunu açtığınızda otomatik olarak gece modunu da aktif ediyor.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status