18 Mayıs 2019
  • 18 Mayıs 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

Yeniden Yayınlanan Windows 10 Ekim Güncellemesi Sorunlu Çıktı

0 74 Views
Berkay | 2 dk okuma süresi | 6 ay önce

Windows 10 Ekim Güncellemesi Lanetli mi?

Yayınlandığı günden beri sorunların peşini bırakmadığı Windows 10, Ekim güncellemesiyle ortaya çıkan dosya silinme sorunuyla büyük tepki çekmişti. Güncellemeyi hemen geri çeken Windows, düzelttikten sonra 15 Kasım’da yeniden yayınladı. Anlaşılan halen bazı sorunlar var.

Son yayınlanan güncelleme AMD ve Trend Micro kullanıcıları için kullanılamaz durumda. ZDNet’e göre, en büyük sorun, Dosya Gezgini’nin, eşlenmiş ağ sürücülerinde, hatalı bir şey olmadığında bile, bozuk olarak rapor etmeleridir.

Microsoft bu sorunu kabul etti ve birkaç geçici çözüm önerdi ancak tam olarak kullanışlı değil. Aslında, bu çözümler çoğunlukla eşlenmiş ağ sürücülerine dayanan işletmeler için daha fazla soruna yol açabilir.

windows-10-kullanimi-artiyor

Eşlenmiş sürücüler bilgisayarınıza bağlandığında, yeniden oturum açıktan sonra görünmeyebilir. Microsoft, bir çözüm üzerinde çalıştıklarını ancak 2019’dan önce bir düzeltme sağlayamayacaklarını açıkladı. Anlaşılan sorun 2019’un ilk yarısında yayınlanacak olan büyük Windows güncellemesi ile düzeltilecek.

Bu yüzden işletmeler için bir çözüm yolu yok. Hala yüklememiş olanlar Windows 10 1809 kurulumunu mümkün olduğunca uzun süre ertelemeliler.

Başka bir uyumluluk sorunu ise, Trend Micro’s OfficeScan ve AMD Radeon HD 2000 ve HD 4000 serisi ekran kartları ile yaşanıyor.

Trend Micro, şu anda Windows 10 1809 ile uyumluluğu iyileştirmek için yamalar üzerinde çalışmaktadır.

Microsoft, aynı zamanda etkilenen AMD grafik kartları olan tüketiciler için de aynı şeyi yapıyor. AMD Radeon HD 2000 veya HD 4000 serisi kartı olan kullanıcılar, kilit ekranında veya “INVALID_POINTER_READ_c0000005_atidxx64.dll” hatasıyla ilgili performans sorunlarını fark etmiş olabilirler.

Bunlar eski grafik kartları olsa da, Microsoft gibi bir yazılım devinin Windows 10 güncellemelerini bu gibi kusurlarla göndereceğini görmek oldukça şaşırtıcı.

#teknoZip’lendi

Son yayınlanan güncelleme AMD ve Trend Micro kullanıcıları için kullanılamaz durumda.
Hala yüklememiş olanlar Windows 10 1809 kurulumunu mümkün olduğunca uzun süre ertelemeliler.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status