21 Haziran 2019
  • 21 Haziran 2019

TeknoZip olarak internet haberciliğine yeni bir anlayış getiriyoruz, “Teknolojiyi Zip’liyoruz”.

Bir haberin başlığını gördüğümüzde bu bizde merak uyandırır ve okumaya karar veririz. İsteğimiz direkt olarak başlıkta yazan ve bizde merak uyandıran o bilgiye ulaşmaktır ancak o bilgiye ulaşana kadar bir ton başka ayrıntıyı da okumak zorunda kalırız. Bu durumdan hoşlanmayanlar için “TeknoZip’le” butonunu geliştirdik. Haberi açtığınızda “TeknoZip’le” butonuna tıklayarak direkt olarak başlıkta gördüğünüz ve sizde merak uyandıran o bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kısmı okuduktan sonra eğer haberle ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz yine haberin devamını da okuyarak ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Teknoloji ve bilimle kalın. TeknoZip'i takipte kalın. Keyifli okumalar.

~ root# 
Yeni

‘Yerli Diziler 2019 Yılında Ücretli Olacak’ İddiası

0 54 Views
Berkay | 1 dk okuma süresi | 6 ay önce

Televizyon kanallarında izlediğimiz diziler ücretli olabilir. Her kanalın günde 1 tane dizi yayınlama hakkı olacak.

Gün geçmiyor ki 2019 yılı hakkında kötü bir haber almayalım. ‘Mobil İnternet Paylaşımı 2019 Yılında Ücretli Olacak‘ haberinin üzerinden fazla zaman geçmeden 2019 yılı için yeni bir ücretli içerik haberi geldi.

İnternette video içeriği yayınlayan ortamların artması, bu ortamların ücretli veya reklamlı olması (puhutv, blutv, netflix) medya patronlarını düğmeye basmaya zorladı. Medya patronları ortak karar almak için bir araya geldi.

2019 yılının başında uygulamaya geçeceği iddia edilen habere göre her kanalın günlük maksimum bir dizi yayınlama hakkı olacak. Kanallar başka hiçbir diziyi aynı gece art arda yayınlayamayacak.

Bu iddia, Ocak ayından itibaren yayında olan bir çok dizinin de ücretsiz televizyon platformundan kaldırılacağını öngörüyor.

2019 yılından itibaren, her kanal ücretli platformunu yayınlayacak. Sevdikleri dizileri izlemek isteyen izleyiciler belirli bir ücret karşılığında bu platforma üye olup, dizileri izleyebilecek.

Eğer medya patronları ortak bir karara varıp bu anlaşmayı onaylarsa, izleyiciler için 2019 yılı oldukça üzücü geçeceğe benziyor. Onayladıktan sonra her kanal günde maksimum bir dizi yayınlayabilecek. Diğer dizileri izlemek için kanalın platformuna ücret karşılığı kayıt olmanız gerekmekte.

#TeknoZip’lendi

2019 yılından itibaren televizyonda yayınlanan dizilerin ücretli olacağı haberiyle izleyiciler şoka uğradı. Birçok dizi de yayından kaldırılacak.
Haberin devamını okuyarak daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

whatsapp'da paylaş telegram'da paylaş gmail'de paylaş twitter'da paylaş facebook'da paylaş
DMCA.com Protection Status